Ödevcim ORG’da Matematik Sorusu Hazırlatma (Ücretli Soru Çözdürme – Yazdırma Merkezi)

Tüm Soru Çözümleriniz İçin - İletişim İçin Mail Gönderin * bestessayhomework@gmail.com - 0 (312) 276 75 93 - 7/24 hizmet vermekteyiz... @@@ Süreli, online, quiz türü kısa süreli sınavlar için Whatsapp tuşunu kullanın. - Ücretli Soru Çözdürme, Soru Çözme Programı, Ödev Yaptırma, Soru Çözdürme, Soru Çözen Site, Ücretli Ödev Yaptırma, Tez Yazdırma, Soru Çözümü, Soru Çözdürme, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum

Ödevcim ORG’da Matematik Sorusu Hazırlatma (Ücretli Soru Çözdürme – Yazdırma Merkezi)

1 Ekim 2020 Matematiğin Öğrenciler Üzerindeki Etkisi Matematiğin Özellikleri Nelerdir? Matematiğin Temelleri Nelerdir? Matematik Nasıl Öğretilmeli? Matematik Nedir? Matematik ve Ödevcim ORG Ekibi (Ücretli Soru Yazdırma - Çözdürme Merkezi) Ödevcim ORG Ekibinin Matematik Üzerindeki Etkisi Ödevcim ORG'da Matematik Sorusu Hazırlatma (Ücretli Soru Çözdürme - Yazdırma Merkezi) Soru Çözdürme 0
Ödevcim ORG'da Matematik Sorusu Hazırlatma (Ücretli Soru Çözdürme - Yazdırma Merkezi)

Matematik ve Ödevcim ORG Ekibi (Ücretli Soru Yazdırma – Çözdürme Merkezi)

Pek çok öğrencinin korkulu rüyası olan bu dersi elbette tek bir tanıma sığdırmak zordur ki böyle bir sınırlandırma yapmak zaten yanlış olacaktır. Öğrencilere öncelikli olarak Matematiğin ders dışı bir şey olduğunu benimsetmeli, temellerini anlatmalıyız. Öğrenciler Matematiği anlayıp benimsediklerinde, Matematiği kendi içlerinde tanımladıkları zaman isteyerek ve severek çözecekler tüm soruları, problemleri, denklemleri ve daha da önemlisi Matematiği benimseyerek yetiştirecekler kendilerini. Peki Matematik nasıl tanımlanmalı, nasıl öğretilmeli, öğrenciye matematik nasıl sevdirilmeli… Ödevcim ORG Ekibi‘ nin öğrencilere Matematiği anlatmakta ve sevdirmekte nasıl bir etkisi olacak? Burada hazırlanan sorular onların başarılarında artış sağlayacak mı? Bu yazımızda Matematik’ i, Matematik’ in öğrenciler üzerine etkisini, Ödevcim ORG Ekibi ( Ücretli Soru Yazdırma – Çözdürme Merkezi) ‘ nin Matematik üzerine etkisini inceleyeceğiz. 

Matematik Nedir?

Matematiğin tanımını, temellerini, işlevini bilmeden özetle Matematiği tanımadan, Matematik öğrenemeyiz ve Öğrenemeyiz. Bu kısımda önceliğimiz Matematiği ve Matematiğin temellerini tanımak… Öncelikle Matematiği kabaca tanımlayalım. Ödevcim ORG Ekibi (Ücretli Soru Yazdırma – Çözdürme Merkezi)‘ ne göre Matematik;

  • Bütün bilimlerin temeli ve kaynağıdır. 
  • Mevcut bir hayat felsefesi ve geniş bir bilgi alanıdır.
  • Şekil, sayı, çokluklar ve büyüklükler arasındaki ilişkiyi inceleyip bunu harflere ya da sayılara döken bilim dalıdır,
  • Ölçülen niceliklerin bilimidir,
  • Sağlam, kullanışlı, evrensel bir geçerliliği olan bir dil olmasının yanı sıra bir kültürdür.
  • İnsanlar için bir düşünce aracıdır. 
  • Matematik sonuca giderek kazanmak, yani rahat bir hayat geçirmek demektir ve hayatımızda devamlı olarak mevcuttur.

Matematiğin Temelleri Nelerdir?

“Matematiğin Temelleri” aslında bir alt bilim dalıdır. Matematik ve Matematikle ilgili her şeyi, matematiğin tümünde geçerli olan kavram ve mantıksal yapıları inceleyen Matematiğin bu alt dalının temel amacı insanlara Matematiği, Matematiğin felsefesini, Matematiğin işlevini benimsetmektir. Matematik ne iş yapar, neleri kapsar sorusuna cevap verir… Sayı, küme, fonksiyon, matematiksel tanıt, matematiksel tanım, matematiksel aksiyom, algoritma vb. gibi kavramlar Matematiksel mantık, Aksiyomatik Küme Teorisi, Tanıtlama Teorisi, Model Teorisi, Hesaplama teorisi, Kategori Teorisi gibi yine matematiğim temelleri olarak bilinen bu konu ve alt branşlar da Matematiğin Temelleri içerisinde mercek altına alınıp incelenir. Matematiğin temellerinin araştırılması ise Matematik Felsefesi’ nin temel konularından biridir.

“doğru” ve “gerçek” kavramları arasındaki ilişkiyi de matematiğin temellerine dayanarak çözebiliriz. Formel işlemlerin yetersiz kaldığı noktalarda mantıksal açıklamalar yapabildiğiniz zaman Matematik ve matematiğin temellerini kavramış olursunuz. 

Matematiğin Özellikleri Nelerdir?

  • Matematik bir disiplindir,
  • Matematik bir düşünce biçimidir,
  • Matematik bir mantık sistemidir,
  • Matematik bilim dünyasında kullanılan bir dildir,
  • Matematik matematikçilerin severek oynadığı bir oyundur,
  • Matematik size pek çok kapıyı açabilecek bir anahtardır… 
  • Matematik insanın doğru düşünmesini, eldeki verileri doğru analiz etmesini ve bu analizler sonucunda sentez ortaya atabilmesini sağlar.
  • Matematik doğruyu ve gerçeği görmenizi sağlar.

Matematik Nasıl Öğretilmeli?

Öğrencilere ilk olarak yukarıda da bahsettiğimiz üzere Matematik anlatılmalı, Matematiğin temelleri anlatılmalı… Eğitim kurumlarında bu konu her ne kadar es geçilse de temelden başlanmalı özetle… Öğrenci matematiği tanımalı ve anlamalı. Ardından öğrencinin seviyesine, eğitim durumuna bağlı olarak basit soru örnekleri sunulmalı. Öğrencilerden problemlere karşı “soruyu çözdürme” odaklı bir beklentiye girilmesi yanlış olacaktır. Ondan soruyu anladığı taktirde bir metot ya da yöntem düşünmesi, öğrendiklerini sorgulaması ve soru üzerinde nasıl kullanacağı beklenmelidir. Gereken noktalarda sunulan danışmanlık ile destek takviyesi yapılmalıdır. Bu sayede öğrencinin öğrendiği ve kullanıma geçirdiği bilgiler onda kalıcı hafızaya yerleşecektir. Süreç içerisinde zaman zaman soru seviyeleri zorlaştırılmalı ve mevcut başarı durumu gözlenmelidir. Böylece başarı grafiğindeki artışı da inceleme fırsatınız olur. 

Matematiğin Öğrenciler Üzerindeki Etkisi

Öğrencilerin Matematiğe yaklaşımı mevcut eğitim sistemimiz ve işleyiş sebebiyle biraz olumsuz yönde ve ön yargılar eşliğinde ilerlemektedir. Öğretilen yüzlerce formül, bilgi, tanım kısaca tüm kitapları ezberlemeye yönelik ilerleyen müfredat eğitimi onları “Bu bilgiler ileride ne işimize yarayacak” demeye itiyor. Ezber sistemde ilerleyen ya da sınava yönelik çalışmalar yürütülen bu sistemde bilgiler geçici olarak hafızaya yerleşirken paralelinde gelen unutma etkisi öğrencide başarısızlığa sebep olmakta. Dolayısıyla ortalama bir öğrenci ilk öğretimden liseye ya da liseden üniversiteye geçiş aşamasında Matematik ile arasındaki ilişkiye 1-0 geride başlamaktadır. Daha yolun başında gelen bu başarısızlığın doğurduğu negatif yaklaşım ve “yapamam etkisi” ise sadece cabası…

Ödevcim ORG Ekibinin Matematik Üzerindeki Etkisi

Ödevcim çatısı altında hizmet verdiğimiz faaliyetler bakımından pek çok kesime hitap etsek de önceliğimiz her zaman öğrenciler ve eğitimcilerdir. Öğrencilerin başarı merdivenlerinden kolayca çıkmasını sağlamak ve eğitimcilerimizin yolundaki engelleri kaldırarak onlara yardımcı olmaktır. Eğitim aldığı akademik seviye fark etmeksizin, eğitimini sürdüren ya da sınava hazırlık aşamasında olan tüm kıymetli öğrencilerimize kafalarına takılan konu ve sorularda danışmanlık hizmeti vermekteyiz. Özellikle ülkemiz standartlarında yeni yeni yaygınlaşmaya başlamış olan online  eğitim sistemi ve interaktif eğitim platformlarına adapte olmayan ve işlenen derslerden verim alamayan öğrencilerimiz için soru çözüm ve konu destek ekipleri oluşturulmuştur. Konu ve içerik bakımından yetersiz hissettiğiniz noktalarda konu ve not desteği sağlanmakta olup arkasından Ödevcim ORG Ekibi (Ücretli Soru Yazdırma – Çözdürme Merkezi) çalışanları tarafından hazırlanan sorular ile takviye yapılmaktadır. Sizlerin konuyu anlaması ve soruları çözebilmesi adına hazırlanan sorular çeşitli seviyelerde hazırlanm ış olup, başarı durumunuza göre ilerleyen seviyelere taşınabilmektedir. Sizler için hazırlanmış olan soruların çözümleri de istediğiniz taktirde size sunulacak olup anlamadığınız noktalarda ise yeni çözüm metotları, kolay ip uçları ve sorunun aslına yönelik sunulan püf noktalar ile kendinizin yeni metotlar oluşturması, çözüm yolu araması sorunun çözüme kavuşturulması ya da benzeri sorular ile karşılaşıldığı zaman nasıl bir yol izlenmesi gerektiği üzerine danışmanlık hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz. Pek çok ders ve branşta olduğu gibi Matematikte de iletişim kanallarımız vasıtasıyla bize ulaşabilir ve danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir