Ödevcim ORG Ekibinin (Ücretli Soru Çözdürme Merkezi) Çalışmaları & Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü

Tüm Soru Çözümleriniz İçin - İletişim İçin Mail Gönderin * bestessayhomework@gmail.com - 0 (312) 276 75 93 - 7/24 hizmet vermekteyiz... @@@ Süreli, online, quiz türü kısa süreli sınavlar için Whatsapp tuşunu kullanın. - Ücretli Soru Çözdürme, Soru Çözme Programı, Ödev Yaptırma, Soru Çözdürme, Soru Çözen Site, Ücretli Ödev Yaptırma, Tez Yazdırma, Soru Çözümü, Soru Çözdürme, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum

Ödevcim ORG Ekibinin (Ücretli Soru Çözdürme Merkezi) Çalışmaları & Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü

10 Ekim 2022 Danışmanlık Hizmeti Alabilirim eğitimci kadromuz Hangi Derslerde Yardım Alabilirim? ödev danışmanlık hizmeti online danışmanlık Soru Çözdürme soru çözdürme Soru Çözdürme Ekibi Soru Çözüm Ekibi olarak soru çözümü hazırlama 0

 

Sayfamıza Ait Bildirimleri Açarak Yeni Çalışmalarımız, Branşlarımız ve Hizmet Dallarımızdan Haberdar Olabilirsiniz… 🔔

Halkla İlişkiler ve Reklamcılık

Hazırlamış olduğumuz “Ödevcim ORG Ekibi (Ücretli Soru Çözdürme Merkezi & Halkla İlişkiler ve Reklamcılık” içeriğimizin bu yazısında Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümünü bitiren öğrencilerin ilerleyen süreçte karşılaşabilecekleri durumlar, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümünü bitiren öğrencilerin ne iş yaptıkları, iş imkanlarının neler olduğuna dair bilgilendirmelerin yanı sıra Ödevcim ORG Ekibi (Ücretli Soru Çözdürme Merkezi olarak Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümüne yönelik sunmuş olduğumuz bazı çalışmalar hakkında da bilgilendirmeler yapılmış bulunmaktayız. 

Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümünün
Amacı Nedir?

Ülkemizde pek çok üniversite tarafından sunulmakta olan ve oldukça popülerliğe sahip olan bir bölüm olarak Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü; adından da anlaşılacağı üzere ağırlıkta olarak pazarlama sektöründe yürütülen reklamcılık faaliyetlerine yönelik çalışmalar sunan bir bölümdür. Daha kapsamlı bir şekilde anlatacak olursak bu bölümün amacı; firmaların ihtiyaç duyduğu hayal gücü değerini kullanabilecek, yetkin iletişim becerisine sahip, reklam ve iletişim konularında mevcut ihtiyacı karşılayabilecek, gereken verimliliği sağlayabilecek donanımlı kişiler yetiştirmeyi amaçlar. Özellikle bu bölümde verilen eğitimler; bireyleri ya da bir topluluğu ikna edebilme, iletişim gücü yüksek kişilerle verimliliği arttırma ve bu kişilerin sektöre kazandırılması doğrultusunda yönlendirilir. 

Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümünden Mezun Olanlar Ne İş Yapar?

Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümünden mezun olan kişiler; bir kişiyi, kurum ya da kuruluşu bir işletmeyi tanıtmakla görevli kişilerdir.

Çalıştıkları işletme, kurum ve kuruluş için bir marka değeri oluşturmakla ve bunu etiket değeri kazandırarak yapmalıdırlar. oluşturdukları ya da temsil ettikleri markanın popülaritesini ve marka bilinirliğini arttırmakla görevlidirler. Ağırlıkta olarak görev sorumlulukları özel işletmelerde daha yoğun bir şekilde hissedilir. Çalışma imkanları bakımından da özel şirket ve kuruluşlar için daha geniş bir istihdam skalası mevcuttur. Oluşturdukları proje ve reklam fikirleri, tanıtım faaliyetleri ile temsil ettikleri kurum ve kuruluşların marka değerini yükseltirler, onları daha geniş kitlelere tanıtıp daha geniş reklam kapasitesi oluştururlar. Çalıştıkları kurumlar için yerel ya da ulusal tüm haberler bültenlerini, reklam içeriklerini takip ederler. Yenilerini, marka değeri oluşturacak şeyleri de takip ederler. Firmalar ile ilgili tüm çalışmaları; medya ve çeşitli yayın organları ile takip ederek yeni tanıtım fikirleri üretirler, işletmenin etkinlik alanlarının genişletilmesini sağlarlar ve mevcut çalışmaların tanıtılabilmesi için gerekli raporlama işlemlerini yaparlar. Yapılacak olan işler, yeni ortaya konacak ürün ve hizmetler içinse potansiyel reklam fikirleri üretirler. 

Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü Mezunları İçin Mevcut İş İmkanları ve
Çalışma Alanları Nelerdir?

Gerek bölümün amacından, gerek bu bölümü okuyanların ne iş yaptığından bahsederken çokça değindiğimiz ve kafanızda çalışma alanlarına dair bir şeylerin şekilleneceği aşikardır. Bu bölüm adından da anlaşılacağı üzere reklamcılık çalışmaları üzerine iş yapmakta olan bir bölümdür. Halkla ilişkiler, medya – reklamcılık – planlama ajanslarının yanı sıra firmaların basın ve halkla ilişkiler birimleri, kurumsal iletişim, pazarlama ve satış departmanları gibi çeşitli departmanlarda da çalışabilirler. Oldukça geniş bir çalışma aralığı mevcuttur. Gelişen teknoloji ve değişen ihtiyaçlar & istekler paralelinde çalışma alanları da değişimlere şahit olmuştur; dijitalleşen yapıda algı operasyonları, marka ve imaj yönetimi de daha geniş alanlarda gerçekleştirilmeye başladı böylelikle Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü mezunları;

 • Dijital Reklam Ajansları,
 • Reklam Şirketleri,
 • Marka Danışmanlık Şirketleri,
 • Siyasi Partiler,
 • Şirketlerin Kurumsal İletişim Departmanları,
 • Pazarlama Firmaları,
 • Reklam Ajansları
 • Prodüksiyon Şirketleri
 • Tanıtım Şirketleri
 • Pazarlama Şirketleri
 • Spor Kulüpleri ve benzeri pek çok yerde istihdam alanı oluşturabilirler. Çalıştıkları departmanlara göre farklı unvanlara ve statülere de sahip olabilirler. Aldıkları eğitim, kendilerini geliştirmeleri ve tecrübeleri ile doğru orantılı olarak da hem ülkemizde hem de dünyanın tüm ülkelerinde en fazla iş imkanı olan meslek grubudur. Yapmaları gereken tek şey eğitimlerini tamamladıktan sonra çalışmak istedikleri ilgi alanlarına göre çalışmak istedikleri sektörü belirlemek.

Ödevcim ORG Ekibi (Ücretli Soru Çözdürme Merkezi) olarak sizlere sadece eğitim aldığınız sırada değil eğitim hayatınızı akademik olarak tamamladıktan sonraki süreçte, mesleki hayatınıza adım attığınız andan itibaren iş hayatında da karşılaşabileceğiniz çeşitli zorluklarla baş etmenize yardımcı olabilecek çeşitli çalışma gruplarımız da mevcuttur. Örneğin yoğun iş temposundan gereken özeni gösteremediğiniz proje çalışmalarınızda, sunumlarınızda, afiş – proje tasarım çalışmalarınızda, reklam metni hazırlama çalışmalarınızda, çeviri çalışmalarınızda, slayt-sunum çalışmalarınızda, proje analiz ve araştırma çalışmalarınızda, rapor hazırlama çalışmalarınızda ve daha pek çok uygulamada iş hayatına atılmış Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü mezunlarına danışmanlık desteği sağlamaktayız.
Yapmanız gereken tek şey buraya tıklayarak bir tık ötenizdeki iletişim operatörlerimize ulaşmak…

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir