Ödevcim ORG Ekibi (Ücretli Soru Çözdürme Merkezi) ve Uluslararası İlişkiler Bölümü

Tüm Soru Çözümleriniz İçin - İletişim İçin Mail Gönderin * bestessayhomework@gmail.com - 0 (312) 276 75 93 - 7/24 hizmet vermekteyiz... @@@ Süreli, online, quiz türü kısa süreli sınavlar için Whatsapp tuşunu kullanın. - Ücretli Soru Çözdürme, Soru Çözme Programı, Ödev Yaptırma, Soru Çözdürme, Soru Çözen Site, Ücretli Ödev Yaptırma, Tez Yazdırma, Soru Çözümü, Soru Çözdürme, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum

Ödevcim ORG Ekibi (Ücretli Soru Çözdürme Merkezi) ve Uluslararası İlişkiler Bölümü

5 Kasım 2020 Danışmanlık Hizmeti Alabilirim eğitimci kadromuz Hangi Derslerde Yardım Alabilirim? ödev danışmanlık hizmeti online danışmanlık soru çözdürme Soru Çözdürme Soru Çözdürme Ekibi Soru Çözüm Ekibi olarak soru çözümü hazırlama 0

Sayfamıza Ait Bildirimleri Açarak Yeni Çalışmalarımız, Branşlarımız ve Hizmet Dallarımızdan Haberdar Olabilirsiniz… 🔔

 

Ödevcim ORG Ekibi (Ücretli Soru Çözdürme Merkezi)

Online eğitim sürecinin yaygınlaşması, gelişen ve değişen eğitim sistemi, yeni nesil eğitim – öğretim metotları ile her geçen gün bir adım daha ileri taşımamız gereken eğitim danışmanlığı hizmetlerimize yeni oluşturulan Ödevcim ORG Ekibi (Ücretli Soru Çözdürme Merkezi) ile başka bir boyut kazandırmış bulunmaktayız. Yıllardır Ödevcim Ekibi çatısı altında sunmakta olduğumuz online eğitim danışmanlığı hizmetlerimizi daha geniş bir çerçeveye ulaştırabilmek ve daha büyük bir kesime seslenebilmek adına farklı platformlar üzerinden sizlere ulaştırmaya karar verdik. 200′ den fazla profesyonel danışmanın hizmet verdiği kadromuzda; en iyi üniversitelerde eğitim almakta olan geleceği parlak, başarılı öğrenciler, alanında çalışmalar yürüten başarılı meslektaşlarınız ve ülkemizdeki en iyi üniversitelerde araştırmalar yürütmekte olan, yüzlerce başarılı akademik çalışmanın altında imzası olan akademisyenler ve hocalar faaliyet yürütmektedir. Bu kompleks kadronun kurulmasının temel sebebi ise bilim dünyasındaki gelişmeleri, akademik koşullardaki değerlendirmeleri, iş dünyasını ve en önemlisi de eğitim sistemini ve güncel müfredatı yakından takip edebilmektir. Bu sayede hem uygulamalı ödevlerinizde, hem teorik ödevlerinizdesorularınızda, hem makaletez yazımı uygulamalarında en kaliteli ve en güvenilir danışmanlık hizmetlerinden faydalanabileceksinizdir.

Uluslararası İlişkiler Bölümü Hakkında Genel Bilgiler

İİBF yani İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi çatısı altında sunulmakta olan Uluslararası İlişkiler Bölümü, yıllardır en çok tercih edilen ve en çok mezun veren bölümlerden biri olarak hala popülerliğini korumaktadır. Eşit ağırlık yani TM öğrencileri tarafından en çok tercih edilen bölümler arasına girmiş olan ve de Ödevcim ORG Ekibine (Ücretli Soru Çözdürme Merkezi) en çok danışmanlık talebi gelen Uluslararası İlişkiler Bölümü üzerine oluşturulmuş olan lisans programı; ülkemizde ve dünyada yaşanan toplumsal ve ekonomik tüm gelişmeleri değerlendirebilmeyi; uluslararası sistemin siyasi, ekonomik ve hukuksal işleyişinin yanı sıra sistemin en önemli aktörleri olan devletleri ve bu devletlerin birbirleri ile olan ilişkileri üzerine çalışmalar yürütüp araştırmalar yapmaktadır.

Uluslararası İlişkiler Bölümü üzerine lisans eğitimi almakta olan öğrenciler; eğitim gördükleri süre boyunca ve iş hayatlarına atıldıkları zamanda küresel dünyanın dinamiklerini yani sivil toplum kuruluşlarının, çok uluslu şirketlerin ve kamu kurumlarının çok boyutlu ilişkilerini geniş çaplı araştırabilme, öğrenebilme ve öğrendiklerini özümseyebilme  faaliyetlerini başarıyla yapabiliyor olmaları gerekmektedir. Uluslararası İlişkiler Bölümü  küresel çapta meydana gelen ilişkileri, bu ilişkileri sebep sonuç bakımından, ekonomiyi ve hatta sosyal olayları inceleyen, sorgulayan mevcut gelişmeleri konu alan bir bölüm olarak öğrenciler için adeta dünyaya açılan bir kapı olarak da nitelendirilebilir. 

Uluslararası İlişkiler Eğitim Süresi Kaç Yıldır?

Yukarıda da bahsedildiği üzere Uluslararası İlişkiler  bölümü ülkemizdeki üniversitelerin İİBF yani İktisat ve İdari Bilimler Fakültesi bünyesinde sunulmakta olan bir programdır. TM – eşit ağırlık alanı üzerine eğitim almış öğrenciler tarafından tercih edilmekte olan bu bölümün adı  bazı üniversitelerde Uluslararası İlişkiler ve Siyaset Bilimi, Siyasal Bilimler ve Uluslararası İlişkiler, Küresel Siyaset ve Uluslararası İlişkiler olarak da gösterilmektedir. Yani değişik adlarda görmeniz oldukça mümkündür. Pek çok üniversitede Türkçe olarak verilen bu eğitim ülkemizdeki bazı üniversitelerde yabancı dillerde de yürütülmektedir. Şayet bölümü Türkçe olarak ana dilinizde okumayı tercih ettiyseniz 4 yıl, yabancı dilde okumayı tercih ettiyseniz ise 5 yıldır. 

Uluslararası İlişkiler Bölümü Dersleri Nelerdir?

Diğer bölümlerde de olduğu gibi her okul için ders programı ve eğitim programı aynı olacak diye bir kural yok ancak verilen temel bilgiler ve sizlere sunulan ana eğitim dersleri neredeyse tüm bölümlerde aynıdır. Uluslararası İlişkiler bölümü üzerine eğitim almayı düşünen bir öğrenciyseniz öncelikle analitik düşünebilme yeteneğiniz olmalıdır. Bu kapsamda kendinizi iyi değerlendirmelisiniz. Bunun yanı sıra bu bölüm üzerine eğitim alacak olan kişilerin insan hakları konusunda duyarlı, yeniliklere açık, etkin bireyler yetiştirme misyonuna sahip olan bireyler olması gereklidir. Bu özellikleri sağlıyorsanız geri kalan konularda endişe etmenize gerek yok… Çünkü Ödevcim ORG Ekibine (Ücretli Soru Çözdürme Merkezi) yanınızda… Teorik ve uygulamalı derslerin tamamında danışmanlık hizmeti talebinde bulunabilirsiniz. 

Yukarıda da bahsedildiği üzere ülkemizde yabancı dil eğitim veren okullarda mevcuttur. Ege Üniversitesi, Bilkent Üniversitesi gibi bir çok üniversitede Uluslararası İlişkiler bölümü İngilizce olarak okutulurken; öğrencilere seçmeli ders kapsamında Almanca, Fransızca vb. dilleri öğrenmeleri için gerekli imkanlar sunuluyor. Uluslararası İlişkiler Bölümü üzerine eğitim almayı ve bu alanda kariyer yapmayı düşünen tüm öğrencilerin görmesi gereken bölümün temel taşı niteliğindeki bazı dersler aşağıdaki gibi sıralanabilir;

 • Devletler Hukuku, Siyaset Bilimi,
 • İktisat, 
  • Makro İktisat,
  • Mikro İktisat,
 • Uluslararası İktisat Teorisi,
 • Uluslararası Hukuk,
 • Uluslararası İlişkiler ve Örgütler,
 • Türkiye Dış Politikası,
 • Siyasi Tarih,
 • Anayasa ve İdare Hukuku,
 • Sosyoloji,
 • Siyaset Bilimi,
 • Kamu Yönetimi,
 • Kamu Maliyesi,
 • İdare Hukuku,
 • Diplomatik Çeviri,
 • Politika Analizi, gibi devletlerin hukuksal, ekonomik ve siyasi yapıları hakkında bilgi veren dersler okutuluyor.

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir