Ödevcim ORG Ekibi (Ücretli Soru Çözdürme Merkezi) ve İlahiyat Bölümü Soru Çözümü Hazırlama

Tüm Soru Çözümleriniz İçin - İletişim İçin Mail Gönderin * bestessayhomework@gmail.com - 0 (312) 276 75 93 - 7/24 hizmet vermekteyiz... @@@ Süreli, online, quiz türü kısa süreli sınavlar için Whatsapp tuşunu kullanın. - Ücretli Soru Çözdürme, Soru Çözme Programı, Ödev Yaptırma, Soru Çözdürme, Soru Çözen Site, Ücretli Ödev Yaptırma, Tez Yazdırma, Soru Çözümü, Soru Çözdürme, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum

Ödevcim ORG Ekibi (Ücretli Soru Çözdürme Merkezi) ve İlahiyat Bölümü Soru Çözümü Hazırlama

5 Ocak 2021 arapça metin çevirisi hazırlatma arapça metin tercümesi yaptıma arapça soru çözümü hazırlatma arapça soru yazdırma Danışmanlık Hizmeti Alabilirim eğitimci kadromuz Hangi Derslerde Yardım Alabilirim? İslam İnanç Esasları ödev hazırlatma ödev danışmanlık hizmeti online danışmanlık Soru Çözdürme soru çözdürme Soru Çözdürme Ekibi Soru Çözüm Ekibi olarak soru çözümü hazırlama tesir inceletme 0

Ödevcim ORG Ekibi
(Ücretli Soru Çözdürme Merkezi)

Yıllardır profesyonel bir şekilde işinin en iyisi olan  danışmanlar ile yürüttüğümüz online eğitim danışmanlığı hizmetini Ödevcim ailesi olarak çeşitli platformlara taşıyarak siz değerli danışanlarımıza çeşitli kulvarlarda da danışmanlık hizmeti vermeyi amaçlamış bulunmaktayız, bu sebeple kurulmuş olan Ödevcim ORG Ekibi (Ücretli Soru Çözdürme Merkezi) sizlere pek çok konuda danışmanlık hizmeti alabileceğiniz geniş bir hizmet skalası sunmaktadır. Eğitimciler ve öğrencilerden oluşan hedef kitlemize; “soru çözümü hazırlama”  ve “soru hazırlama” hizmetleri kapsamında oluşturulmuş olan iki temel hizmet çerçevesinde yeni hizmet grupları oluşturmuş bulunmaktayız. Genel çerçeve bu iki hizmet grubu temelinde oluşturulmuş olsa da çeşitli konularda da ve farklı standartlarda eğitim danışmanlığı alabileceğiniz hizmet gruplarımız mevcuttur.

Ülkemiz çapında eğitim veren üniversitelerde İlahiyat branşı üzerine çeşitli lisans programları mevcuttur. Gerek eğitim dili bakımından gerek araştırma ve çalışma içeriği bakımından çeşitli konular inceleyen bu lisans programları oldukça kapsamlı bir alanı oluşturmaktadır. İlahiyat bölümü üzerine oluşturmuş olduğumuz Ödevcim ORG Ekibi (Ücretli Soru Çözdürme Merkezi), sizlere çeşitli lisans grupları ve eğitim programları üzerine de danışmanlık hizmeti verebilecek alt yapı ve donanıma sahiptir.

İlahiyat bölümleri kapsamında oluşturulan eğitim programı genel olarak belirli içeriklere ve belirli derslere dayandırılmaktadır. Bu dersler genellikle İslamiyet dini etrafında şekillense de diğer dinler de inceleme altına alınır. Kuran’ ı Kerim’ i daha iyi öğrenip, anlamak ve yorumlama yapabilmek için öncelikle öğrenciler Arapça eğitimine tabi tutulur. Arapçayı belirli bir derecede öğrenen öğrenciler için  ise temel ilahiyat derslerinden oluşan bir eğitim programı oluşturulur. Temel İlahiyat dersleri;

 • Din Sosyolojisi,
 • Din Psikolojisi,
 • Arapça
 • Tefsir Tarihi,
 • Hadis Tarihi,
 • Kelam
 • Kuran Okuma ve Tecvid,
 • İslam İnanç Esasları,
 • Türk İslam Sanatlar Tarihi,
 • Sistematik Kelam,
 • İslam Ahlak Esasları ve Felsefesi,
 • İslam Mezheplerinde Zihniyet Tahlilleri,
 • Çağdaş İslam Hukuku,
 • Karşılaştırmalı İslam ve Batı Düşüncesi olarak sıralanabilir.

İlahiyat bölümünde görülen dersler ve bu kapsamda oluşturulan hizmet grupları ise;

 • Akademik makale hazırlama,
 • Tez yazdırma,
 • Arapça – Türkçe çeviri yapma,
 • Arapça – İngilizce çeviri yapma,
 • Arapça deneme – kompozisyon yazma,
 • İslamiyet üzerine hipotezler ve yorumlamalar hazırlama,
 • Vize final sorusu hazırlama,
 • Vize – final soru çözümü
 • Araştırma ödevi hazırlama / ders- konu – içerik fark etmeksizin,
 • Tefsir yorumlama,
 • Hadis yorumlama gibi sıralanabilir.

Bu kapsamda oluşturulmuş olan hizmet skalasının küçük bir yüzdesi olan bu liste genişletilebilir. İlahiyat bölümü üzerine alabileceğiniz genel eğitim danışmanlık hizmetleri ile ilgili bilgi almak için yapmanız gereken tek şey buraya tıklamak… Buraya tıkladığınız taktirde Ödevcim ORG Ekibi (Ücretli Soru Çözdürme Merkezi) iletişim operatörlerimiz sizleri ilgili ekibe yönlendirecek ve akabinde size bir danışman  atanacaktır. 

İlahiyat Lisans Programı Çalışmaları

Pek çok üniversitede verilmekte olan bu eğitim programı İlahiyat bölümünün temelini oluşturan “zorunlu derslerin” eğitim programına dahil edildiği bu bölümde öğrencilerin alacakları eğitim belirli kaynaklar, sunumlar, grup çalışmaları, seminerler ve ödevler gibi etkinliklerle öğretim programı zenginleştirilir. İlgili programa yönelik dersler ilmi disiplinler arasında koordinasyon sağlayıcı bir anlayış ve buna zemin oluşturacak bir şekilde planlanır. Teorik eğitimin ağırlıkta olduğu bu bölümde, projeye ve araştırmaya dayalı bir öğretim sistemi benimsenmiş olmakla birlikte öğrencilere sık sık ödevler verilir. Ödevlerde ve sınavlarda takıldığınız yerlerde, çözmediğiniz soru ve problemlerde Ödevcim ORG Ekibi (Ücretli Soru Çözdürme Merkezi) yardımınıza yetişmektedir. Buraya tıklayarak iletişim operatörlerimize ulaşabilir ve yardım talebinde bulunabilirsiniz. Operatörlerimiz sizi ilgili ekibe yönlendirecek ve akabinde size bir danışman atayacaktır.

Öğrencilerin ilgi ve istekleri doğrultusunda da yeni öğretiler ve görevler ortaya konulur. Eğitimlerinin ilk yılında öğrencilere Arapça hazırlık eğitimi verilir. Toplamda 10 yarı yıldan oluşan bir öğretim programı mevcuttur. Programı yeterliliğini kanıtlayarak başarılı bir şekilde tamamlayan öğrencilere ise İlahiyat Lisans Diploması verilmektedir. Bu bölümden mezun olmuş olan kişilere Diyanet İşleri Başkanlığı bünyesinde müftü, vaiz, din görevlisi olma gibi imkanlar sunulurken; yüksek lisans eğitimlerini aldıkları taktirde MEB’ e bağlı olarak lise ve dengi okullarda Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmeni, İmam Hatip Liselerinde meslek dersleri öğretmeni olarak çalışma imkanı tanınır. 

Zorunlu Arapça Hazırlık Çalışmaları

Pek çok üniversitede ilahiyat bölümü genellikle İmam Hatip Liselerinden mezun olan öğrenciler tarafından tercih edilse de öğrencilere genellikle eğitimlerinin ilk yıllarında hazırlık eğitim programı hazırlanmaktadır. İlahiyat programlarında, II. öğretim İlahiyat programlarında ve Uluslararası İlahiyat lisans programındaki dersler en az %30 oranında Arapça olarak işlenmektedir. Arapça İlahiyat programlarında ise derslerin tamamı Arapça olarak işletilmektedir. Eğitimlerinin  ilk senesinde öğrencilere bol bol çeviri ve essay hazırlama ödevi verilmektedir. Takıldığınız yerlerde Buraya tıklayarak Ödevcim ORG Ekibi (Ücretli Soru Çözdürme Merkezi) iletişim operatörlerimize ulaşabilir ve yardım talebinde bulunabilirsiniz.

İlahiyat (İkinci Öğretim) Programına Yönelik Çalışmalar

Bu eğitim programda, örgün ilahiyat lisans programına karşı herhangi bir fark olmamakla birlikte, normal ders müfredatı takip edilmektedir. Örgün öğretim ilahiyat eğitim programında olduğu gibi ödev ve araştırmalar ile pekiştirilen eğitim programında takıldığınız noktalarda Ödevcim ORG Ekibi (Ücretli Soru Çözdürme Merkezi) yardımınıza yetişmektedir. 

İngilizce İlahiyat Programına Yönelik Çalışmalar

Ülkemizde bazı  üniversitelerde İngilizce olarak verilen İlahiyat Lisans programının süresi hazırlık yılı eğitimi ile birlikte  toplamda 10 yarı yıldan oluşmaktadır. Türkçe olarak verilmekte olan zorunlu ve tüm lisans bölümleri için ortak koşulan dersler harici tüm dersler İngilizce olarak işlenmektedir. İngilizce İlahiyat Lisans Bölümünde eğitim görmekte olan bir öğrenciyseniz ve yardıma ihtiyacınız var ise, derslerde ya da ödevlerde yetişemediğiniz noktalar varsa buraya tıklayarak ilgili noktalarda danışmanlık hizmeti talebinde bulunabilirsiniz. 

Arapça İlahiyat Programına Yönelik Çalışmalar

Özellikle Arapça – Türkçe ya da Arapça – İngilizce çeviriler ile desteklenmekte olan bu eğitim programında öğrencilerin kazanım edineceği bilgiler akademik makale, tez ya da benzeri dokümanlar ile desteklenir. Öğrenciler ise çeviriye ihtiyaç duydukları zaman ya da Arapça ödev hazırlamaları gereken zamanlarda sıkıntı yaşamaktadırlar. İşte bu noktada Ödevcim ORG Ekibi (Ücretli Soru Çözdürme Merkezi) yardımınıza yetişmektedir. Buraya tıklayarak iletişim operatörlerimize ulaşabilir ve ilgili noktalarda danışmanlık hizmeti talep edebilirsiniz. Operatörlerimiz sizleri uygun ekibe yönlendirecek ve bir danışman atayacaktır. 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir