Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Bölümü ve Ödevcim ORG Ekibi (Ücretli Soru Çözdürme Merkezi)

Tüm Soru Çözümleriniz İçin - İletişim İçin Mail Gönderin * bestessayhomework@gmail.com - 0 (312) 276 75 93 - 7/24 hizmet vermekteyiz... @@@ Süreli, online, quiz türü kısa süreli sınavlar için Whatsapp tuşunu kullanın. - Ücretli Soru Çözdürme, Soru Çözme Programı, Ödev Yaptırma, Soru Çözdürme, Soru Çözen Site, Ücretli Ödev Yaptırma, Tez Yazdırma, Soru Çözümü, Soru Çözdürme, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum

Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Bölümü ve Ödevcim ORG Ekibi (Ücretli Soru Çözdürme Merkezi)

11 Ocak 2021 Danışmanlık Hizmeti Alabilirim eğitimci kadromuz Hangi Derslerde Yardım Alabilirim? ödev danışmanlık hizmeti Ödevcim ORG Ekibi (Ücretli Soru Çözdürme Merkezi) online danışmanlık PDR Bölümü Okumak İçin Tercih Edilebilecek En İyi Üniversiteler: Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Bölümü Eğitim Süresi Kaç Yıldır? Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Bölümü Hakkında Genel Bilgiler Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Bölümü Mezunu İş Olanakları Nelerdir? Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Bölümü Mezunu Ne İş Yapar? Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Bölümü Nedir? Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Programının Amacı Nedir? soru çözdürme Soru Çözdürme Soru Çözdürme Ekibi Soru Çözüm Ekibi olarak soru çözümü hazırlama 0

Ödevcim ORG Ekibi (Ücretli Soru Çözdürme Merkezi) olarak devam ettirmekte olduğumuz online eğitim danışmanlığı
hizmetlerimiz pek çok hizmet grubunda ve çeşitli branşlarda karşınıza çıkmaktadır. Zaman zaman gerek eğitim
sürecinde olan öğrencilere, gerek sınav hazırlık sürecinde olan öğrenciler ile irtibat halinde olup, pek çok konu ve branş üzerine danışmanlık desteği sağlayabilecek kapasiteye sahip oldukça geniş ve donanımlı bir ekip olarak çalışmalarımızı sürdürmekteyiz. 

Eğitim aldığınız süreç ve eğitim hayatınız elbette ki uzun ve zorlu bir süreç olacaktır, gerek alacağınız bilgi ve donanım, gerek katılım göstermeniz gereken vize, final, quiz gibi sınavlar, hazırlamanız gereken ödev ve araştırmalar ile zorlu ve yorucu bir dönem olarak gözünüzde canlanan bu dönem gözünüzü korkutmasın, Ödevcim ORG Ekibi (Ücretli Soru Çözdürme Merkezi) olarak pek çok konu ve branşta sunduğumuz eğitim danışmanlığı hizmetinden Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık bölümü öğrencileri de faydalanabilmektedir. Bu yazımızda hem Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Bölümü  üzerine bilgilendirmeler yaparken hem de bölüm içeriği ve bu branşa yönelik hizmetlerimiz hakkında küçük çaplı bilgilendirmeler mevcuttur.

Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Bölümü Hakkında Genel Bilgiler

Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Bölümü Nedir?

Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık bölümü için hazırlanmış olan eğitim programı, lisans eğitimi süresince öğrenciler için hazırlanmış olan çalışmalar ile teorik bilgi eğitimi desteği ve pratik uygulamalı süreçler içermektedir. Bireyler akademik anlamda kendilerini yetiştirebilirken, aynı zamanda da  profesyonel, insanların kişisel ve sosyal ihtiyaçlarına başarıyla cevap verebilen birer danışman olarak çalışmaya hazır hale getirilir.

İçerisinde bulunduğunuz eğitim programı, ilerleyen dönemlerde yani meslek hayatınızda karşınıza çıkacak ve sürekli iletişim halinde olmanız gerekecek olan öğrencilerin problemleri öngörebilmek ve önlemek, onların sahip oldukları potansiyelleri keşfetmelerini sağlamak ve zenginleştirmek ve yeri geldiğinde problemleri ile başa çıkabilecek şekilde yol göstermek için sizlerin donanım kazanmasınız sağlar. Öğrencilerinize danışmanlık yapmanızı ve eğitimci – öğrenci ilişkilerinin doğası üzerine farkındalık kazanmanızı sağlamaktadır. 

Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Programının Amacı Nedir?

Psikolojik Rehberlik ve Danışmanlık üzerine hazırlanmış olan eğitim programının  amacı; bireylerin kendi gelişimlerini ve çevreleri ile olan uyumlarını zorlaştıracak olan faktörlerin ortadan kalkmasını sağlayarak, kişilere en üst düzeyde gelişme ve uyum sağlayacak bir ortam oluşmasını sağlamak, içlerinde var olan benlik enerjisini ve birey olma gücünü geliştirebilecek eğitim programlarına ve mesleklere yönelmelerine yardımcı olacak şekilde danışmanlık hizmeti verebilecek uzmanlar yetiştirmektir. 

Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Bölümü Eğitim Süresi Kaç Yıldır?

Yoğunlukta olarak eşit ağırlık bölümü okumakta olan öğrenciler tarafından tercih edilen bu bölüm için lise eğitiminizin ardından gelen Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik üzerine oluşturulmuş olan 8 dönemlik yani 4 yıldan oluşan bir eğitim programı mevcuttur. Bazı üniversitelerde ise bu süre 1 yıllık yabancı dil eğitimi ile birlikte 5 yıla uzanabilmektedir. Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik bölümü üzerine verilmekte olan eğitim ülkemizde eğitim faaliyetleri yürüten üniversitelerin Eğitim Fakülteleri bünyesinde verilmekte olan bir programdır.

PDR Bölümü Okumak İçin Tercih Edilebilecek En İyi Üniversiteler:

Lisans ya da lisans üstü eğitimini Türkiye’ de almak isteyen öğrenciler için ülkemizde Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik branşı üzerine en iyi eğitimi veren ve mevcut eğitim programından daha iyisi olmayan bazı okulları sizler için araştırdık… Aynı zamanda Ödevcim ORG Ekibi (Ücretli Soru Çözdürme Merkezi) olarak oluşturduğumuz  “Soru Çözdürme Ekibi” ve “Soru Hazırlatma / Yazdırma Ekiplerimizde” danışmanlık hizmeti sunmakta olan danışmanlarımızın pek çoğu bu okuldan mezun olmuş ve bu okullarda eğitim vermeye devam etmekte olan akademisyenlerden oluşmaktadır. Mevcut eğitim sistemini ve güncel müfredatı yakından takip edebilmek adına bu okullarda eğitim almaya devam eden ve geleceği parlak başarılı öğrencilerden oluşan bir de “Öğrenci Çalışma Grubumuz” mevcuttur. 

 • Boğaziçi Üniversitesi
 • İstanbul Üniversitesi
 • Hacettepe Üniversitesi
 • Ankara Üniversitesi
 • Marmara Üniversitesi
 • Yeditepe Üniversitesi
 • Bahçeşehir Üniversitesi 

Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Bölümünde Hangi Dersler Gösterilmektedir?

 • Rehberlik ve psikolojik danışmada kullanılan temel kavramlar, yapılan tanımlar ve amaçlar,
 • Rehberlik ve psikolojik danışma ilkeleri,
 • Rehberlik ve psikolojik danışmanın temelleri,
 • Rehberlik ve psikolojik danışma ile ilgili bilinen yanlış anlaşılmalar,
 • Rehberlik ve danışmanlık modelleri,
 • Rehberlik ve danışmanlık çeşitleri,
 • Eğitim rehberliği
 • Okul öncesi rehberlik,
 • Profesyonel rehberlik,
 • Birey tanıma teknikleri,
 • Eğitimde rehberlik hizmetlerinin yeri ve önemi,
 • Rehberlik ve danışmanlıkta organizasyon ve personel yönlendirmesi, bu bölüme ait derslerin bir kısmıdır. Daha doğrusu derslerde işlenen içerik ve konuların bir kısmıdır. Görüldüğü üzere tamamen insan psikolojisi ve davranışları üzerine şekillenmiş olup bu çerçevede de değişiklik göstermektedir.

Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Bölümü Mezunu Ne İş Yapar?

Bu soru pek çok üniversite öğrencisinin kafasında yer edinmiş kadrolu bir sorudur: “Ben bu okulu bitirince ne yapacağım, ne iş yapacağım?” elbette ki Psikolojik danışmanlar da aynı şekilde düşünüyordur… Bireylerin ya da özellikle gelişme çağında olan öğrencilerin kendi gelişimleri konusunda  ve metal problemleri konusunda onlara yol gösterici olarak sahip oldukları psikolojik sıkıntıları yenmelerine yardımcı olurlar. Bu kapsamda eğitim kurumlarında, özel kurum ve kuruluşlarda ya da sosyal güvenlik ve danışmanlık merkezlerinde görev alabilirler. 

Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Bölümü Mezunu İş Olanakları Nelerdir?

İlgili bölüm üzerine lisans diploması alamaya hak kazanan öğrenciler; devlet ya da özel fark etmeksizin eğitim veren kurum ve kuruluşlarda rehberlik ve psikolojik danışma görevlisi, akıl sağlığı danışmanlığı, kariyer danışmanlığı ve topluluklarla ilgili grupla psikoloji danışmanlığı gibi konularda bilgi ve beceri sahibi oldukları için ilgili kurum ve kuruluşlarda çalışabilirler. Buna ek olarak, bilgi ve becerilerini belirli alan ve doğrultularda geliştirerek kariyerlerine yön verebilirler; üniversiteler, araştırma merkezleri, akıl sağlığı merkezleri, okullar ve diğer ilgili kurumlar gibi ortamlarda danışmanlık ihtiyacı olan bireylere danışmanlık hizmeti verebilecekleri gibi akademik anlamda da kendilerini geliştirerek araştırmalarına bu doğrultuda yöne verip önemli çalışmalara imza atabilirler…
Özellikle gelişen teknoloji, değişen yaşam şekilleri ve jenerasyon sebebiyle her bireyin iyi bir danışmana, bilhassa gelişim döneminde olan öğrenci ve bireylerin sağlıklı ve doğru yönlendirme yapacak bir danışmana ihtiyacı varken Psikolojik danışman ve rehberlik uzmanlarının oldukça geniş bir çalışma alanı mevcuttur. 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir