Ödevcim ORG Ekibine İstatistik Soru Çözdürme (Ödevcim Ücretli Soru Çözdürme Merkezi)

Tüm Soru Çözümleriniz İçin - İletişim İçin Mail Gönderin * bestessayhomework@gmail.com - 0 (312) 276 75 93 - 7/24 hizmet vermekteyiz... @@@ Süreli, online, quiz türü kısa süreli sınavlar için Whatsapp tuşunu kullanın. - Ücretli Soru Çözdürme, Soru Çözme Programı, Ödev Yaptırma, Soru Çözdürme, Soru Çözen Site, Ücretli Ödev Yaptırma, Tez Yazdırma, Soru Çözümü, Soru Çözdürme, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum

Ödevcim ORG Ekibine İstatistik Soru Çözdürme (Ödevcim Ücretli Soru Çözdürme Merkezi)

14 Ekim 2020 Elde edilen verilerin değerlendirilmesi İstatistik Hakkında Ödevcim ORG İstatistik Nedir? İstatistik Soru Çözdürme Kısaca İstatistik Tarihi Ödevcim Ekibi Olarak Hangi Branşlarda Nasıl Hizmetler Sunmaktayız? Ödevcim ORG Ekibine İstatistik Soru Çözdürme (Ödevcim Ücretli Soru Çözdürme Merkezi) Sayısal verilerin toparlanması Soru Çözdürme verilerin tablo ya da grafik halinde okuyucuya sunulması 0
Ödevcim ORG Ekibine İstatistik Soru Çözdürme (Ödevcim Ücretli Soru Çözdürme Merkezi)

İstatistik Nedir?

Belirli bir amaç için veri toplama, elinizde bulunan tablo ve grafikleri özetleme, sonuçları anlama ve yorumlama, elde edilen sonuçlara ne kadar güvenilebilir onun derecelendirilmesi, örneklerden elde edilen sonucu genelleme, örnekler ve sonuçlar arasındaki ilişkiyi çözümleme, çeşitli konularda ve belirli örneklerde geleceğe yönelik sonuç tayini yapma, örnek – deney düzenleme ve gözlem ilkelerini kapsayarak matematiksel ve formel hesaplamaların yapıldığı ana bilim dalıdır. Belirlenmiş olan bir amaç adına mevcut verilerin toparlanması, sınıflandırılması, çözüme kavuşturulması, sonuçlarının yorumlanması esasına dayanmaktadır.

En az Fizik, Matematik, Doğa Bilimleri ya da Sosyal Bilimler kadar geniş bir alanda uygulanabilirliği mevcuttur. İş dünyası, Ekonomi, Siyaset gibi pek çok alanda yaygın olarak kullanılmaktadır.

  • Örnek olarak; Nüfus istatistikleri, kur istatistikleri, eğitim oranı istatistikleri, spor istatistikleri, milli eğitim istatistikleri, Çevre istatistikleri, yatırım istatistikleri….
  • Özetle  “sistemli bir şekilde sayısal bilgiler toplama ve toplanan verileri değerlendirme işlemi”  ya da “bir sonuca varmak üzere olayları yöntemli bir şekilde toplayıp değerlendirme işlemi” olarak da tanımlayabiliriz. 

Kısaca İstatistik Tarihi

Geride bıraktığımız yüz yılın ortalarına doğru keşfedilmiş olup, oldukça hızlı bir şekilde yayılım göstermiştir. Hemen hemen pek çok şehir ve ülkede hatta neredeyse tüm dünya da anket ve istatistikler üzerine özel olarak çalışma yürüten kurum ve kuruluşlar açılmıştır. En yaygın  olarak kullanıldığı alanlar Sosyal Bilimler, Tıp, Matematik, Ekonomi, Biyoloji gibi sayısal ve formel hesaplamalar gerektiren branşlardır. İnsanları, toplumu, toplumsal olayları ya da toplumu etkileyen olayları inceleyen değişkenler arasındaki ilişkiyi inceler, genellemeler yapar, gözlem yapar, verilere bağlı olarak ortaya bazı sonuçlar ve raporlar çıkarır. Bilinen yakın tarihi Roma İmparatorluğu’ na kadar dayanmaktadır.

Net bir tarih olmamakla birlikte 1700′ lü yıllarda Achenwall, devletin işine yaraması adına bazı bilgi toplama faaliyetleri yürütmeye başlamıştır. İstatistiğin bilinen ilk kullanımı bu zamanlara dayanmaktadır. Öncelikli olarak nüfus biliminde yani demografi de kullanılmaya başlanmıştır. Yapılan doğumlar, gerçekleştirilen göç ve evlilik faaliyetleri ile kullanımı pekiştirilmiştir. Günümüzde ise özellikle İktisat başta olmak üzere pek çok Sosyal Bilimler alanında oldukça kullanımı yaygın bir iş sahası mevcuttur.

İstatistik metodolojisi temelde dört ana safhaya ayrılır ve gerçekleştirilen faaliyetler bu dört aşama ile yürütülür.

  1. Sayısal verilerin toparlanması
  2. Elde edilen verilerin değerlendirilmesi,
  3. Değerlendirilmiş olan bu verilerin tablo ya da grafik halinde okuyucuya sunulması,
  4. Sunulan tablo ya da grafikleri için düzenli bilgiler eşliğinde genellemeler ve yorumlar yapılması.

Ödevcim Ekibi Olarak Hangi Branşlarda Nasıl Hizmetler Sunmaktayız?

Uzun yıllardır eğitim platformlarına yönelik sürdürdüğümüz hizmetlerimize farklı bir boyut kazandırarak genişlettiğimiz hizmet skalamız sizlere pek çok konuda hitap edebilmektedir. Gerek örgün eğitim sistemine, gerek online eğitim platformlarına yönelik olmak üzere yüzlerce yeni hizmet türünü de hizmet gruplarımıza dahil etmiş bulunmaktayız… Ödevcim Ekibi olarak hitap ettiğimiz iki ana kesim bulunmaktadır. Öğrenciler ve Eğitimciler

Öğrencilere yönelik hizmetlerimiz; kafalarına takılan sorular için “soru çözdürme“, “soru çözümü hazırlatma“, araştırma ödevlerinde, makale yazdırma, ödev ya da sunum hazırlama, slayt hazırlama, doküman desteği, akademik (ön lisans – lisans – yüksek lisans – doktora üzerine ) tez yazdırma gibi konularda danışmanlık hizmeti vermekteyiz. Ayrıca konu eksiği olan derslerinize yönelik ise not takviyesi alabilirsiniz. 

Eğitimcilere yönelik hizmetlerimiz de ise olay farklı bir boyut kazanmaktadır. Gerek mevcut eğitim sistemi için gereken konularda, gerek online eğitim sistemi için ihtiyaç duyulan konularda ders notu – slayt /sunum desteği – doküman desteği , akademik makale  ve içerik talebinde sunduğumuz danışmanlık hizmetlerimizin yanı sıra öğrencilerini ÖSYM ya da YÖK ün hazırlamakta olduğu sınavlara en iyi şekilde hazırlamak isteyen eğitimcilerimiz için “soru yazdırma” deneme ve test hazırlama, ÖSYM ve YÖK tarzı soruların benzeri sorular ile oluşturulmuş olan sorulardan talebinize ve isteğinize göre sınav ve deneme hazırlama gibi hizmetlerimiz de mevcuttur. Siz kıymetli eğitimcilerimizin yükünü hafifletmek bizim işimiz.

Yapmanız gereken tek şey mevcut iletişim adreslerimizden ya da buraya tıklayarak bizlere ulaşmak… Ödevcim Ekibi iletişim uzmanlarımıza ulaştığınız taktirde  ilgili Ödevcim koluna yönlendirileceksiniz ve tarafınıza bir danışman atanacaktır. 

İstatistik Hakkında Ödevcim ORG

Ödevcim Ekibi çatısı altında kurulmuş olan Ödevcim ORG Ekibi ( Ücretli Soru Çözdürme Merkezi) olarak sizlere sunduğumuz başlıca hizmetler “soru çözümü” ve “soru hazırlama” dır. Ödevcim ORG Ekibi olarak İstatistik Soru Çözdürme Kadromuz oldukça geniştir. Ülkemizin en iyi üniversitelerinde uzun yıllar eğitim vermiş olan İstatistikçiler, İstatistiğin alt bilim dallarına ve branşlarına yönelik uzmanlık elde etmiş, her konu için çeşitli konularda çalışmalar hazırlamış ve araştırma yürütmüş olan uzmanlar, ekonomi, finans, demografi, sayısal analiz gibi branşlar üzerine çalışmalar sürdüren deneyimli ve tecrübeli uzman kadromuzun yanı sıra, gerek ülkemizde gerek dünyanın en popüler ve seçkin üniversitelerinde “İstatistik” ve “Sayısal Analiz” dersi almış ve aynı zamanda mevcut eğitim sistemine hakim olan, bilim dünyasındaki gelişmeleri ve güncel bilgileri takip eden başarılı öğrencilerden seçilen seçki öğrenci kadromuz sizler için hizmet vermeye hazırdır.

Ödevcim ORG İstatistik Soru Çözdürme Ekibi ( Ücretli Soru Çözdürme Merkezi) kadrosunu özetleyecek olursak; yeni nesil eğitim anlayışına hakim genç, dinamik ve başarılı öğrenciler ile uzun yılların tecrübesini ve deneyimini barındıran uzmanlığın harmanlanmış halidir.

Üniversitelerin [ ön lisanslisans lisans üstü (yüksek lisans / doktora) ] akademik seviyesi fark etmeksizin İstatistik ana bilim dalı üzerine ders aldığınız herhangi bir alt branşında kafanıza takılan sorular ya da problemler var ise, pürüzleri ortadan kaldırarak “soru çözümleri” gerçekleştirilmektedir. Mevcut araştırma ödevlerinizde ya da örneklem gruplarınızda sonlandırmanız – değerlendirmeniz gereken hipotezleriniz var ise yapmanız gereken tek şey buraya tıklamak. Ödevcim ORG Ekibi danışanlarımız sizleri konu üzerine ilgili çalışma arkadaşımıza yönlendirecektir. 

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir