Ödevcim ORG Ekibi (Ücretli Soru Çözdürme Merkezi) ve Mekatronik Mühendisliği Bölümü Çalışmaları

Tüm Soru Çözümleriniz İçin - İletişim İçin Mail Gönderin * bestessayhomework@gmail.com - 0 (312) 276 75 93 - 7/24 hizmet vermekteyiz... @@@ Süreli, online, quiz türü kısa süreli sınavlar için Whatsapp tuşunu kullanın. - Ücretli Soru Çözdürme, Soru Çözme Programı, Ödev Yaptırma, Soru Çözdürme, Soru Çözen Site, Ücretli Ödev Yaptırma, Tez Yazdırma, Soru Çözümü, Soru Çözdürme, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum

Ödevcim ORG Ekibi (Ücretli Soru Çözdürme Merkezi) ve Mekatronik Mühendisliği Bölümü Çalışmaları

4 Ocak 2021 Danışmanlık Hizmeti Alabilirim eğitimci kadromuz Hangi Derslerde Yardım Alabilirim? mühendislik sorusu yazdırma ödev danışmanlık hizmeti online danışmanlık soru çözdürme Soru Çözdürme Soru Çözdürme Ekibi Soru Çözüm Ekibi olarak soru çözümü hazırlama 0

Ödevcim ORG Ekibinin (Ücretli Soru Çözdürme Merkezi)

Ödevcim Ekibi çatısı altında kurulmuş olan ve son yıllarda popülerliği gittikçe artmakta olan Ödevcim ORG Ekibinin (Ücretli Soru Çözdürme Merkezi) temel olarak 2 hedef kitlesi mevcuttur; Eğitimciler ve Öğrenciler. Aynı şekilde bu hitap ettiğimiz kitlelere yönelik 2 temel hizmet grubumuz mevcuttur; “soru çözümü hazırlama” ve “soru hazırlama“.
Bu çerçevede oluşturmuş olduğumuz hizmet skalamız pek çok ana bilim dalı ve yan branşa hitap etmektedir. 200′ den fazla profesyonel danışmanın hizmet verdiği Ödevcim ORG Ekibinin (Ücretli Soru Çözdürme Merkezi) iletişim operatörlerine ulaştığınız taktirde çözemediğiniz sorularda, ödevlerinizde takıldığınız noktalarda, akademik araştırmalarınızda , makale ya da tez yazımı gibi pek çok noktada danışmanlık hizmeti alabilirsiniz. 

Ödevcim ORG Ekibinin (Ücretli Soru Çözdürme Merkezi) Hizmet Verdiği  Branşlar Nelerdir?

Yukarıda da bahsedildiği üzere oldukça kalabalık bir kadrosu bulunan Ödevcim ORG Ekibinde (Ücretli Soru Çözdürme Merkezi) pek çok ana bilim dalında ve çeşitli branşlar üzerine uzmanlığını kanıtlamış akademisyen, mesleki kariyer yapmış çalışan bireyler ve ülkemizin en seçkin üniversitelerinde eğitim almakta olan başarılı, gelecek vadeden öğrenciler danışmanlık hizmeti vermektedir. Oluşturmuş olduğumuz ekipler öncelikle eğitim seviyelerine göre gruplandırılmıştır. Ve ardından branşlarına göre çeşitli ekipler oluşturulmuştur. Temel disiplinleri kapsayan ders & branşlar kompleks bir çalışma planı doğrultusunda hizmet vermektedir. Ödevcim ORG Ekibinde (Ücretli Soru Çözdürme Merkezi) en çok danışmanlık talebi gelen branşları sıralayacak olursak;
Mühendislik branşları
-Gastronomi,
-Matematik,
-Türkçe & Edebiyat,
-Fizik,
-Kimya,
-Biyoloji,
-Tarih,
-Psikoloji,
-Coğrafya,
-Sosyoloji,
-İktisat,
-Ekonomi,
-Maliye,
-Bankacılık…….. gibi daha pek çok branşta danışmanlık hizmeti talebinde bulunabilirsiniz. 

Mekatronik Mühendisliği

Halk arasında bilinen adı ile Robot mühendisi… Evet, evet yanlış görmediniz, Robot mühendisi… Ama nasıl? Makine, Endüstri, Elektrik, Bilgisayar, Yazılım ve Elektrik mühendisliği gibi çeşitli mühendislik branşlarını barındıran, her birinden gerekli olan alt yapı ve donanımı almış olan kompleks ve multidisipliner bir mühendislik branşı olan Mekatronik mühendisliğinde  yeni makine ve araçların üretim ve işlevlerindeki verimliliği artırmak, en ucuz maliyetler ile, yeni nesil üretim yapmak amaçlanır.  Üretim sürecindeki değişiklikler uygulamaya geçirilmeden önce çeşitli araştırmalar; maliyet raporlamaları, piyasa araştırmaları yapılırken uygulama aşamasına geçildiğinde ise iyileştirme amacıyla çeşitli yöntemlerle testler yapılır. İyi bir Mekatronik mühendisi olarak potansiyel çözümleri geliştirmek için bilgisayar destekli tasarım yazılımları kullanılır.

Mekatronik mühendisliği eğitimim almakta olan bir öğrenci; Termodinamik, C ve C++ programa dilleri, robot mühendisliği, mantıksal devre tasarımı, otomatik kontrol, endüstriyel otomasyon, haberleşme sistemleri gibi çok çeşitli branşlar üzerine eğitim alır. 

Mekatronik Mühendisliği Üzerine Eğitim Veren En Popüler 5 Üniversite

Mekatronik mühendisliği pazar piyasasını kontrol eden ve elinde tutan önemli mühendislik branşlarından biri olarak bilinmektedir. Bu alanda eğitim veren, araştırmalar yürüten ve öğretim faaliyetleri yürüten üniversite sayısı oldukça sınırlıdır. Şuan için sayıları sınırlı olsa da gelişen teknoloji ve dünya düzenine ayak uydurmak zorunda olduğumuz için gerek bu alanda eğitim veren okulların sayısı, gerek yürütülen faaliyetlerin sayısında genel çapta bir artış olacaktır. Ülkemiz çapında Mekatronik mühendisliği branşında en iyi eğitim veren üniversiteleri sıralayacak olursak aşağıdaki gibi bir liste oluşacaktır;

 1. Kocaeli Üniversitesi
 2. Karabük Üniversitesi
 3. Fırat Üniversitesi
 4. Erciyes Üniversitesi
 5. Sakarya Üniversitesi

Mekatronik Mühendisliği Bölümünün Zorlukları Nelerdir?

Gerek ilgili olduğu diğer mühendislik branşları sebebiyle, gerek eğitim programına dahil edilen dersler sebebiyle oldukça zorlayıcı bir bölüm olarak bilinen Mekatronik Mühendisliğinde yoğun geçen bir eğitim sürecini atlatacak olduğunuz bir gerçektir. İlk yıllarda bu tempo yorucu olsa da ilerleyen süreçte bu tempoya alışacağınızı belirtmek isteriz. Ödev, sınav ve araştırmalarınızda takıldığınız noktalarda ya da sınav hazırlığı aşamasında, akademik çalışmalarınız sırasında yardıma – eğitim danışmanlığına ihtiyacınız olduğu noktada buraya tıklamanız yeterli olacaktır. Artık doğru yerdesiniz. Ödevcim ORG Ekibi (Ücretli Soru Çözdürme Merkezi) iletişim operatörlerimiz sizi ilgili birime aktaracaktır. 

Mekatronik Mühendisliğinde Hangi Dersleri Göreceksin?

Pek çok mühendislik öğrencisinin eğitimlerinin ilk döneminde ilgilendiği Matematik, Fizik, Kimya, Temel Programlama, Teknik Resim, Mesleki İngilizce gibi dersler ile başlayan eğitim – öğretim hayatınız ilerleyen süreçte mekatronik alanını  daha çok ilgilendiren alt branşlara kayacaktır. Kompleks bileşenlerden oluşan; elektrik, elektronik, mekanik, bilgisayar alanlarının bir arada kullanılmasını inceleyen dersler üzerine yoğunlaşacak eğitim programınıza; Statik, Mukavemet, Mühendislik Mekaniği, Elektronik, İleri Programlama, Makine Elemanları, Diferansiyel, PLC Programlama, Otomatik Kontrol gibi dersler dahil edilecektir. Bu dersler pek çok mühendislik branşının temeli olmakla beraber meslek hayatınızda da karşınıza çıkabilecek pek çok mühendislik probleminin çözümünü içermektedir. Seçmeli dersler üniversiteden üniversiteye göre değişse de seçecek olduğunuz dersler sizi Mekatronik Mühendisliğinin bir alt branşına yönlendirecektir, böylece iş hayatınızda çalışmak isteyeceğiniz ya da akademik anlamda çalışmalar yürütmek istediğiniz branşa yönelebileceksiniz. Eğitim hayatınızın ilerleyen sürecinde Yapay Zeka, Optimizasyon, Robotik, Sinyal İşleme, Görüntü İşleme, CNC Programlama, Bitirme Projeleri, Bitirme Tezi gibi uygulamaya yönelik tamamen iş hayatınızda kullanabileceğiniz bilgilere göre dizayn edilmiş dersler eğitim programınıza dahil edilir. 

Mekatronik Mühendisliğini Tercih Edenlere/Edecek Olanlara Tavsiyeler Nelerdir ?

Eğer ki Mekatronik Mühendisliği bölümü üzerine eğitim almayı düşünen ya da eğitim almakta olan bir öğrenciyseniz hem üniversite hayatınızda eğitim aldığınız sırada kendinizi geliştirmeli hem de ilerleyen süreçte size artı değerler katacak faaliyetlere katılmalısınız. Özetle kendinizi eğitim aldığınız derslerden yaptığınız stajlara her alanda geliştirin. İlerleyen süreçte ya da mesleki aşamaya geçtiğiniz zaman bu durumun büyük avantajlarını göreceksinizdir. Üniversite eğitimi aldığınız sırada kendinizi geliştirdiğiniz zaman, uğraştığınız proje ve çalışmalar sizlere iyi birer referans olacaktır. Ve elbette ki bir diğer tavsiyemiz ise doğru üniversite tercihidir. Tercih ettiğiniz üniversite sizlere fayda sağlayacak, ilerleyen adımlarda önünüzü açacak bağlantılara sahip olmalıdır. Örneğin geniş bir net-work ağı ya da sağlam işbirlikleri olan üniversiteleri tercih ettiğiniz taktirde sizlere hem yurt içinde hem yurt dışında pek çok kapı açılacaktır. 

Mekatronik Mühendisliği Mezunları Ne İş Yapar?

İyi bir Mekatronik mühendisi iş hayatını pek çok farklı branşta ve sektörde yürütebilir; endüstriyel üretimde mekanik, elektrik, bilgisayar ve yazılım becerilerini kullanarak kendisini geliştirebilir ve dahası bu sektörlerde kendisini ileri noktalara taşıyabilirler. Günümüz teknolojisi ve yeni nesil dünya ihtiyaçları doğrultusunda robotik içeren yüksek otomasyonlu sistemlerle olan faaliyetlerini arttırdığı taktirde çok iyi noktalara gelebilir ve yüksek başarılar elde edebilir. İyi bir Mekatronik mühendisi aşağıdaki becerilerden bazılarına sahip olmalıdır;

 • Mühendislikte yaygın olarak kullanılan çizim programlarını kullanarak yeni ürünlerin geliştirilmesine yardımcı olabilirler. 
 • Yeni geliştirilen ürünlerin verimlerini test edebilmelidirler. 
 • Teorik mühendislik çalışmalarında faaliyet yürütebilmelidirler; proje planını, zamanlarını, maliyetlerini, uyumluluğunu kontrol etmek. Mekatronik ekipmanların fizibilite, maliyet etkileri ve performans yararlarını inceleyebilmelidir.
 • Robot mühendisi olarak da bilindiklerinden yola çıkarsak robotik sistemler üretebilmelidirler; kaynak robotları, fabrika içi otonom araçlar, uzay araştırmalarında kullanılan robotlar, askeri amaçlı robotlar, ve benzeri gezer robotlar geliştirebilmelilerdir.
 • Mühendislik sistemlerinde kullanılan  modellenme, simülasyon ve analizini uygulamalarını iyi bir şekilde kullanmak.
 • Bilgisayarlı kontrol sistemleri üzerinde çalışma yürütebilirler. Aynı zamanda bu sistemleri yakından takip eder, ara yüzlerinde oynamalar yapabilmeli ve daha verimli bir kullanım elde edebilmelidir.
 • Nanoteknoloji üzerine çalışmalar yürütebilir, gelişmeleri yakından takip eder. 

 

Mekatronik Mühendisliği üzerinden soru çözümüne ya da istediğiniz niteliklere uygun hazır soruya ihtiyacınız var ise yapmanız gereken tek şey buraya tıklamak.  Ödevcim ORG Ekibinin (Ücretli Soru Çözdürme Merkezi) iletişim operatörlerimize ulaştığınız taktirde, sizler için uygun ekibe yönlendirileceksinizdir. Operatörlerimiz sizlere bir danışman atayacak ve ilgili konuda danışmanlık hizmetiniz başlayacaktır.

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir