Ödevcim ORG Ekibi (Ücretli Soru Çözdürme Merkezi) Elektrik Mühendisliği Soru Çözdürme

Tüm Soru Çözümleriniz İçin - İletişim İçin Mail Gönderin * bestessayhomework@gmail.com - 0 (312) 276 75 93 - 7/24 hizmet vermekteyiz... @@@ Süreli, online, quiz türü kısa süreli sınavlar için Whatsapp tuşunu kullanın. - Ücretli Soru Çözdürme, Soru Çözme Programı, Ödev Yaptırma, Soru Çözdürme, Soru Çözen Site, Ücretli Ödev Yaptırma, Tez Yazdırma, Soru Çözümü, Soru Çözdürme, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum

Ödevcim ORG Ekibi (Ücretli Soru Çözdürme Merkezi) Elektrik Mühendisliği Soru Çözdürme

8 Kasım 2020 Bir elektrik mühendisinin sorumlulukları Elektrik Mühendisi Kimdir? Elektrik Mühendisinin Nitelikleri Nelerdir? Elektrik Mühendisliği Öğrencisi Mühendislik Üzerine Çalışmalar Ödevcim ORG Ekibi (Ücretli Soru Çözdürme Merkezi) Elektrik Mühendisliği Soru Çözdürme Soru Çözdürme Ücretli Soru Çözdürme Merkez 1
Ödevcim ORG Ekibi (Ücretli Soru Çözdürme Merkezi) Elektrik Mühendisliği Soru Çözdürme

Ödevcim ORG Ekibi (Ücretli Soru Çözdürme Merkezi)

Yıllardır hizmet verdiğimiz online eğitim danışmanlığı sektöründe her geçen gün arttırdığımız hizmet kapasitemiz ile sizlere bambaşka bir eğitim dünyasının ve başarı kapılarını aralamış bulunmaktayız. Ülkemizde ve yurt dışında çeşitli ana bilim dallarında ve farklı branşlarda eğitim almış yüzlerce profesyonel eğitimciyi ve uzmanı bir araya getirerek kurduğumuz danışman kadromuz sizlere pek çok konuda yardımcı olabilecek yetiye sahiptir. Aynı şekilde yerli ve yabancı kaynakları yakından takip eden kütüphanemiz, bilim dünyasındaki gelişmeleri ve eğitim sistemleri için hazırlanan yeni müfredatları yakından takip ederek güncel kaynak desteği sağlayabilecek alt yapı ve donanıma sahiptir.

Ana bilim dalları çerçevesinde oluşturulmuş çekirdek kadrolar etrafında oluşturulan yan bilim dalları için de çeşitli kadrolarımız mevcuttur. Matematik, Fizik, Kimya, Biyoloji, Sosyoloji, Psikoloji, Felsefe, Mühendislik gibi pek çok farklı branşa yönelik yüzlerce hizmet grubumuz mevcuttur.  

Ödevcim ORG Ekibinin Mühendislik Üzerine Çalışmaları

Ödevcim ORG Ekibi olarak oluşturulan ekipler öncelikle eğitim seviyelerine, ardından da eğitim aldığınız branşlara göre sınıflandırılmıştır. Yani üniversite eğitimi alan öğrencilere yönelik kurulan Ödevcim ORG Ekipleri ön lisans, lisans ve lisans üstü ( yüksek lisans ve doktora ) olacak şekilde çekirdek 3 ana ekip etrafında kurulmuştur. Bu ana ekiplerden biri de mühendislik üzerine kurulmuş ekiplerdir. Ödevcim ORG Ekibi Mühendislik Grubu;

 • İnşaat Mühendisliği
 • Elektrik Mühendisliği
 • Elektronik Mühendisliği
 • Makine Mühendisliği
 • Gemi Mühendisliği
 • Uçak Mühendisliği
 • Kimya Mühendisliği
 • Maden Mühendisliği
 • Ziraat Mühendisliği
 • Orman Mühendisliği
 • Harita ve Kadastro Mühendisliği
 • İşletme Mühendisliği
 • Bilgisayar / Yazılım Mühendisliği gibi onlarca mühendislik kolu üzerine kurulmuş çeşitli ekiplerden oluşturulmuştur. 

Hemen hemen tüm mühendislik branşları üzerine kurulmuş olan ekiplerimizde görev alan eğitim danışmanlarımız hem mesleki tecrübe ve deneyim hem de akademik bilgi yeterliliği bakımından gereken alt yapı ve donanıma sahiptir. Bu branşlar üzerine eğitim alan bir öğrenciyseniz ve verilen ödevlerde takıldığınız bir nokta var ise, projelerinizde hesaplamalar ile kafanız karışıyorsa, yazmak üzere olduğunuz makale ya da tezleriniz de problemler çıkıyorsa (teknik ya da  akademik her türlü problemde), intihal oranında düzeltmeniz gereken noktalar varsa, çözemediğiniz sorular ya da problemleriniz varsa, ödev sunum ve slaytlar için yeterli kaynak ya da bilgi alt yapınız yoksa yapmanız gereken tek şey buraya tıklamak… Ödevcim ORG Ekibi (Ücretli Soru Çözdürme Merkezi) iletişim operatörlerimiz sizleri ilgili çalışma ekibine yönlendirecek ve çalışma alanınıza yönelik bir de danışman atayacaktır. 

Elektrik Mühendisliği

Elektrik Mühendisi Kimdir?

Elektrik Mühendisleri, elektrik üretiminde, iletim ve dağıtım operasyonları için uygun sistem tasarımında, projelendirilmesi, mevcut sistemin korunması ve kontrol edilmesi üzerine çalışmalar yürüten ve ilgili bölüm üzerine lisans eğitimi almış olan kişilerdir. Elektrik mühendisleri aynı zamanda elektrik üreten cihazların, elektrik dağıtımı ve işletimi için kullanılan araçların, elektrik dağıtım sisteminde kullanılan diğer teçhizat ve donanımların üretiminde kullanılacak olan gerekli hesaplamaları ve kalite kontrol işlemlerini yaparlar. 

Elektrik Mühendisinin Nitelikleri Nelerdir?

 • Gelişmiş teknik becerileri olmalı,
 • Karmaşık problemler karşısında iyi analiz yapabilmeli,
 • Analitik düşünebilmeli,
 • Takım çalışmasına yatkın olmalı, ekip çalışması yürütebilmeli,
 • Stres ve baskı altında çalışabilmeli,
 • Çözüm üretebilmeli,
 • Etkin planlama yapabilmeli,
 • Mesleki gelişime açık olmalı, yeni bilgilere  ya da yeni gelişmelere adapte olabilmeli,
 • Etkili iletişim kurma yeteneğine sahip olmalı,
 • Güçlü matematik bilgisi ve hesap yeteneği olmalı

İyi bir elektrik mühendisi olabilmeniz için bunlar ve bunlara benzeyen bazı niteliklere sahip olmanız gerekmektedir. Zaten lisans eğitiminiz sırasında da bu niteliklere sahip olmanız doğrultusunda yetiştirilmektesiniz. Sizler için verilen ödevler, proje tasarımları, hazırlanan vize ya da final soruları sizlere bu kazanımları elde etmeniz doğrultusunda sunulmaktadır. 

Ödevcim ORG Ekibi Bir Elektrik Mühendisliği Öğrencisi İçin Ne Gibi Hizmetler Sunabilir? 

Bir mühendislik  öğrencisi eğitim aldığı sırada pek çok farklı branş ve yetenek üzerine kendisini geliştirmelidir ki aldığı eğitimleri uygulamaya dökeceği zaman problem çekmesin. Aşağıda verilen listede bir elektrik mühendisliği öğrencisinin eğitimi sırasında edineceği kazanımlar ve aynı zamanda mezun bir elektrik mühendisinin başlıca görevleri yer almaktadır. Bu kazanımları edinebilmesi ya da bu sorumlulukları yerine getirebilmesi için eğitimi süresince verilen ödev ve projeleri sağlıklı bir şekilde tamamlayabilmeli, problemleri çözebilmeli, sorular ve tasarımlar üzerine bol bol pratik yapmalıdır. 

Bir elektrik mühendisinin sorumlulukları; 

 • Elektrik enerjisi üreten ve tüketen tesislerin tasarımını yapabilmeli, proje haline getirebilmeli, montaj ya da işleme aşamasını sağlıklı bir şekilde faaliyete dökebilmeli. 
 • İnşaat, imalat ya da montaj yapımı gibi çeşitli aşamalar için hesaplamalar yapabilmeli,
 • Maliyet ya da iş gücü için gereken hesaplamaları detaylı bir şekilde yapabilmeli, 
 • Bilgisayar destekli tasarımlar kullanabilmeli ve proje planlarını, devre şemalarını bu tasarım uygulamalarında hayata geçirebilmeli, mevcut mühendislik yazılımlarını kullanabilmeli,
 • Elektrikli alet, tesis, bileşen, ekipman ya da sistem tasarımını yapabilmeli,
 • İlgilendiği tesisat ya da proje sistemlerini test edebilmeli, veri analizi yapabilmeli, 
 • Proje ya da sistemlerin güvenlik kontrollerini test edebilmeli. 

Eğitim aldığınız sırada eğitimcileriniz tarafından size hazırlanan vize final sorularında, tamamlamanız ya da değerlendirmeniz gereken proje ödevleri ile bu kazanımlarını edinmeniz sağlanır.

Ödevlerinizde ya da araştırmalarınız da takıldığınız noktada eğitimcilerimiz sizlere bire bir danışmanlık hizmeti sağlar,

Elektrik mühendisliği vize ya da final soruları hazırlanırken hesaplama, analiz ya da analitik düşünme üzerine pratiklik kazanmanıza öncülük tanınır. Ülkemizin en seçkin üniversitelerinde eğitim vermekte olan hocaların hazırlamış olduğu  vize final soruları ve çözümleri sizlere sunulur, bu sayede sınavlar için gereken hazırlık aşamalarında kolay çalışma metotları öğrenmiş olursunuz.

Proje ya da parça tasarımı gibi konularda da sizlere danışmanlık hizmeti verecek olan mühendislik üzerine bilgisayarlı sistemler ya da yazılım programları kullanmayı bilen eğitimcilerimiz ve elektrik mühendislerimiz de kadromuzda görev almaktadır.

Yapmanız gereken tek şey takıldığınız noktaları buraya tıklayarak iletişim operatörlerimize bildirmek… Bunu yaptığınız taktirde Ödevcim ORG Ekibi (Ücretli Soru Çözdürme Merkezi) tarafından ilgili branş ve hizmet koluna yönlendirileceksiniz ve size bir danışman atanmış olacaktır.   

 

 

 

Bir cevap

 1. dursuncan dedi ki:

  ödevimi yapmakta yardımcı olur musunuz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir