Ödevcim ORG Ekibi (Ücretli Soru Çözdürme Merkezi) & Arkeoloji ve Sanat Tarihi Bölümü Üzerine Değerlendirme

Tüm Soru Çözümleriniz İçin - İletişim İçin Mail Gönderin * bestessayhomework@gmail.com - 0 (312) 276 75 93 - 7/24 hizmet vermekteyiz... @@@ Süreli, online, quiz türü kısa süreli sınavlar için Whatsapp tuşunu kullanın. - Ücretli Soru Çözdürme, Soru Çözme Programı, Ödev Yaptırma, Soru Çözdürme, Soru Çözen Site, Ücretli Ödev Yaptırma, Tez Yazdırma, Soru Çözümü, Soru Çözdürme, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum

Ödevcim ORG Ekibi (Ücretli Soru Çözdürme Merkezi) & Arkeoloji ve Sanat Tarihi Bölümü Üzerine Değerlendirme

17 Eylül 2022 bitirme ödevi hazırlatma bitirme projesi için tez yazdırma çeviri hazırlatma çeviri yaptırma çeviri yazdırma Danışmanlık Hizmeti Alabilirim eğitimci kadromuz essay yazdırma final sorusu çözdürme Hangi Derslerde Yardım Alabilirim? intihal düzelttirme intihal oranı düzelttirme intihal oranı incelettirme makale yazdırma ödev danışmanlık hizmeti Ödevcim Ekibi Olarak Hangi Branşlarda Nasıl Hizmetler Sunmaktayız? Ödevcim kadrosu Ödevcim ORG Bu İşin Üstesinden Nasıl Gelecek? Ödevcim ORG Ekibi (Ücretli Soru Çözdürme Merkezi) ödevcim org ekibi (ücretli soru çözdürme merkezi) çalışmaları ödevcim org ekibi soru çözdürme Ödevcim ORG Ekibi Soru Yazdırma ödevcim org ekibi soru yazdırma ödevcim org ödev yaptırma Ödevcim ORG Soru Çözüm Ekibi (Ücretli Soru Çözdürme) Soru Çözümü Yaptırma Ödevcim ORG Soru Çözüm Havuzu online danışmanlık sınav sorusu çözdürme slayt hazırlama Soru Çözdürme soru çözdürme Soru Çözdürme Ekibi Soru Çözüm Ekibi olarak soru çözümü hazırlama soru çözümü hazırlatma soru çözümü yaptır soru çözümü yaptırma soru hazırlatma ekibimiz soru yazdırma Soru Yazdırmak tez yazdırma Ücretli Soru Çöz Ücretli Soru Çözdür ücretli soru çözdürme Ücretli Soru Çözdürme Merkezi Ücretli Soru Yazdırma ve Çözdürme Merkezi vize sorusu çözdürme 0

 

Sayfamıza Ait Bildirimleri Açarak Yeni Çalışmalarımız, Branşlarımız ve Hizmet Dallarımızdan Haberdar Olabilirsiniz… 🔔

 

Arkeoloji ve Sanat Tarihi
Bölümü Üzerine Değerlendirme

 

Arkeoloji ve Sanat Tarihi Bölümü Nedir?

Aslında bu konu üzerine içeriğimizin bir önceki yazısında belirli bir tanımlama yapmıştık. Ancak yine de kısaca özet geçecek olursak: Arkeoloji ve Sanat Tarihi Bölümü; teorik bilgiler, metotlar, uygulamalı içerikler ve çalışma yöntemleri ile geçmiş dönemler, eski medeniyetler ve uygarlıklardan kalan tarihi kalıntı ve bulguları, eser ve anıtları sanat, tarih , kültür, dil, kültürel miras, müze çalışmaları, görsel kültür tarihi gibi çok kapsamlı bir yapı halinde incelemekte olan; çoklu akademik disiplindir.  Geçmiş dönemlere ait bulunan kalıntı ve bulgular ile bazı dönemlerin bilinmeyen ve ışık tutulması gereken noktaları aydınlanır. Bu kapsamda çeşitli çalışmalar ve incelemeler yapılır. 

Ödevcim ORG Ekibi (Ücretli Soru Çözdürme Merkezi) olarak hazırlamış olduğumuz danışmanlık hizmetleri kapsamında sadece akademik danışmanlık desteği değil, bu uygulamalarımızın yanı sıra eğitim danışmanlığı ve bölümler üzerine hazırladığımız bilgilendirme içerikleriyle birlikte ücretsiz bir rehberlik danışmanlığı desteğimiz de bulunmaktadır. İlgili bölüm üzerine hazırlanmış olan içeriklerde hem bölüm hakkında, bölümün dersleri, içeriği, çalışma alanları, gelecek yıllardaki iş imkanları hem de Ödevcim ORG Ekibi (Ücretli Soru Çözdürme Merkezi) olarak ilgili bölüm üzerine sağlanan danışmanlık hizmetleri üzerine bilgilendirmelere yer verilmektedir. “Arkeoloji ve Sanat Tarihi & Ödevcim ORG Ekibi (Ücretli Soru Çözdürme Merkezi)” içeriğimizde de  aynı şekilde, gerek bölümle ilgili gerek sizlere sağlanan danışmanlık uygulamaları ile ilgili pek çok soru işaretiniz giderilecektir. Gelin Ödevcim ORG olarak Arkeoloji ve Sanat Tarihi Bölüm üzerine yaptığımız incelemeyi birlikte gözden geçirelim…

Arkeoloji ve Sanat Tarihi Bölümü Mezunu Ne İş Yapar?

İçeriğimizde pek çok kez bahsedildiği üzere Arkeoloji ve Sanat Tarihi Bölümünün en temel amacı tarihin ve geçmiş dönemlerin bilinmeyen karanlık noktalarını aydınlatmak. Yani geçmiş döneme nakledilen eserleri, anıtları, sanatı günümüz metot ve yöntemleri ile incelemek. Bulunan parçaları bağımsız olarak incelemek ya da gerekirse aralarında bir bağlantı – bir ilişki kurmak. Arkeoloji Bölümü yazımızda Arkeoloji’ nin kazı bilimi olduğuna değinmiştik. Ancak tüm arkeologlar kazı yapmakla görevlendirilmez. Pek çok Arkeolog müzelerde ya da benzeri kurumlarda masa başı olarak görevlendirilir. Müze görevlisi olan arkeologların görevi, müzedeki eserleri korumak, onların temizliğini sağlamak, ziyaretçilerin kayıtlarını tutmak, bakımlarının yapılmasını  sağlamak gibi çeşitlendirilebilir.  Genel anlamda bir Arkeoloğun görevleri şu şekilde sıralanabilir:

 • Kazı işlemlerinden ve araziden sorumlu arkeologlar; su ve toprak altındaki eserleri çıkarmak için kazılar yapar. Kazı alanlarının denetimi, güvenliği, kazının işleyişi, görevlendirmelerin devamlılığı gibi konularla arkeologlar ilgilidir. 
 • Bulunan tarihi eserlerin onarımını sağlamak ve temizliğinin gerçekleştirilmesi,
 • Bulunan esre ve kalıntılarla ilgili gerekli evrakların doldurulması ve ilgili kayıtların yapılması,
 • Kazı alanı olarak belirlenmiş bölgelerde yürüyen iş hattının kontrol akışını sağlamak.
 • Bazı koşul ve durumlarda ise ekip ya da kazı başkanı olarak görev yapmak.

Mezunu İş Olanakları Nelerdir?

Pek insan aynı düşüncededir, sözel bölümlerde iş imkanlarının kısıtlı olduğu iddia edilir. Oysa bu tamamıyla yanlış bir varsayımdır. Arkeoloji ve Sanat Tarihi Bölümü öğrencileri için geniş kapsamlı bir çalışma alanı aralığı mevcuttur. Farklı alanlarda uzmanlaşabilecekleri gibi, akademik kariyer hedefleri de benimseyebilirler. Aynı zamanda pedagojik formasyon eğitimi alarak, eğitim sonucu elde ettikleri sertifika ile birlikte MEB’e bağlı eğitim kurumlarında da tarih öğretmeni olarak çalışabilirler. Müze, sergi ve galerilerde çalışabilirler, buralarda barındırılan eserleri korumak, değerlendirmek gerektiği taktirde bakımları ile ilgilenmek onların görevidir. Bir başka kariyer seçeneği ise; pek çok arkeolog tarafından yapılan kazı işleri ilgilenmektedir. Tarihi aydınlatacak araştırmalar yapmak pek çok Sanat Tarihçisi Arkeoloğun ilk hayalidir… Arkeoloji ve Sanat Tarihi Bölümü’ nden mezun olan öğrencilerin çalışabilecekleri bazı kurum ve kuruluşlar şu şekilde sıralanabilir: 

 • Kültür ve Turizm Bakanlığı Merkez Teşkilatı
 • Kültür ve Turizm Bakanlığına bağlı müzeler ve diğer birimler
 • Karayolları
 • Büyük turizm acenteleri
 • Büyük inşaat firmaları
 • Belediye başkanlıkları
 • Üniversitelerde*

*Yukarıda sıralanmış olan kamu kurum ve kuruluşlarında çalışabilmek için ilk etken KPSS sınavıdır, Akademik kariyer yapmayı düşünenler için ise ALES ve YDS sınavları pek çok öğrencinin korkulu rüyasıdır… Alan dersleri haricinde bilgilerle yarışmak olduğunuz pek çok adayı geride bırakmak için doğru yerdesiniz… Ödevcim ORG Ekibi (Ücretli Soru Çözdürme Merkezi) olarak bizler çözemediğiniz tüm soru ve problemlere, tamamlayamadığınız ödevlere, yazamadığınız makale ve tezlere yönelik danışmanlık desteği sağlayabilecek alt yapı ve donanıma sahibiz. 

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir