Marmara Üniversitesi’ nin Tarihi Üzerine…

Tüm Soru Çözümleriniz İçin - İletişim İçin Mail Gönderin * bestessayhomework@gmail.com - 0 (312) 276 75 93 - 7/24 hizmet vermekteyiz... @@@ Süreli, online, quiz türü kısa süreli sınavlar için Whatsapp tuşunu kullanın. - Ücretli Soru Çözdürme, Soru Çözme Programı, Ödev Yaptırma, Soru Çözdürme, Soru Çözen Site, Ücretli Ödev Yaptırma, Tez Yazdırma, Soru Çözümü, Soru Çözdürme, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum

Marmara Üniversitesi’ nin Tarihi Üzerine…

2 Ocak 2023 2022 literatür taraması yaptırma 2022 Tez yazdırma 2023 literatür taraması yaptırma 2023 Makale Yazdırma 2023 Tez Yazdırma Danışmanlık Hizmeti Alabilirim eğitimci kadromuz Hangi Derslerde Yardım Alabilirim? ödev danışmanlık hizmeti online danışmanlık Soru Çözdürme soru çözdürme Soru Çözdürme Ekibi Soru Çözüm Ekibi olarak soru çözümü hazırlama 0

Sayfamıza Ait Bildirimleri Açarak Yeni Çalışmalarımız, Branşlarımız Ve Hizmet Dallarımızdan Haberdar Olabilir Ya Da Whatsapp Simgesine Tıklayarak Rehberinize Bizi Kaydedebilirsiniz… 🔔

Ödevcim ORG Ekibi (Ücretli Soru Çözdürme Merkezi) olarak sizler için hazırlamış olduğumuz ” Ödevcim ORG Ekibi (Ücretli Soru Çözdürme Merkezi) &  İstanbul Şubesi & İstanbul’daki Üniversiteler ” içeriğimizde İstanbul şehri, İstanbul’ da bulunan üniversiteler İstanbul şehrinde eğitim faaliyetlerine devam ettiğimiz anlaşmalı olduğumuz üniversiteler, danışmanlık desteği sağladığımız alanlar branşlar, akademik dereceler ve sunduğumuz hizmet skalasında yer alan uygulamalar üzerine  pek çok bilgilendirmelerde bulunduk.

Şimdi bu yazımızda da sizlere Marmara Üniversitesi üzerine, İstanbul Marmara Üniversitesi’nin size sunduğu çeşitli eğitim programları, imkanlar, kariyer olanakları ve Ödevcim ORG Ekibi (Ücretli Soru Çözdürme Merkezi) olarak bizlerin sizlere sunduğu uygulamalar hakkında biraz bilgilendirme yapalım dedik. Hepsi ve daha fazlası için içeriğimizin İstanbul Marmara Üniversitesi üzerine olan diğer yazılarını da okuyarak bilgilenebilirsiniz… Eğer kafanızda soru işaretleri varsa  buraya tıklayarak ya da aşağıda yer alan iletişim formunu doldurarak bilgi edinebilirsiniz…

MARMARA ÜNİVERSİTESİ 

Marmara Üniversitesi’Nin VİZYONU nedir?
Hazırlamış olduğu tüm eğitim programları ve gerçekleştirdiği çalışmalar & araştırmalar ile hem toplumsal gelişmelere ön ayak olmak hem de ülkemizi yurt dışında önemli başarılar ile temsil etmek. Özetle geleceğe yön veren uluslararası bir eğitim kurumu olmak.
Marmara Üniversitesi’Nin Misyonu nedir?
Marmara Üniversitesi’ nin tarihi daha öncelerinde de bahsettiğimiz üzere Osmanlı dönemlerine dayanmaktadır. Oldukça köklü sayılan bu akademik geçmişinden elde edilen deneyimi ile sahip olunan ayakta tutulmaya çalışılan  değerleri ön planda çıkararak tüm dünya için hem bilim, hem kültür, hem sanat hem de sporda değer üreten, yaşam sürdürülebilirliği hedefleyen, öncü, uluslararası ve çağdaş bir üniversite olarak faaliyet yürütmektedir.
Marmara Üniversitesi Üzerine

Ülkemizin gelmiş geçmiş eğitim kurumları arasında en köklü, en başarılıları arasına adını özele yazdırmış olan Marmara Üniversitesi, 1883 yılında Hamidiye Ticaret Mekteb-i Âlisi olarak Ticaret ve Ziraat Orman ve Maadin Nezareti’ne bağlı bir şekilde İstanbul’un Cağaloğlu’nda gerçekten küçük denecek bir evde akademik faaliyetlerine başlamıştır. Aslında bu kısımdan daha öncelerinde bahsetmiştik.

  • İlk mezunlarını 13 kişi ile 1887 yılında veren Marmara Üniversitesi, 1889 senesinde Maârif Nezâreti bünyesine dahil edilmiştir.
  • Dönemin siyasi ve sosyal sorunlar sebebiyle eğitim faaliyetlerine 1893 yılında ara verilmiş, 1897 yılında ise yeniden Maârif Nezâreti’ne bağlı bir şekilde akademik faaliyetlerini sürdürmeye devam etmiştir.
  • Sene 1959′ da İstanbul İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi olarak başka bir eğitim kurumuna dönüştürülmüştür,
  • 1982′ de yapılan yeni düzenlemeler ve güncelleştirmeler ile de Marmara Üniversitesi olarak Yükseköğretim Kurumları bünyesine dahil edilmiştir.
  • Gerçek anlamda bir üniversite olarak eğitim vermeye başladığı 82-83 döneminde toplamda 9 fakültesi, 1 yüksekokulu ve 1 enstitüsü mevcuttu.
  • Bugünlerde ise 250 den fazla lisans eğitim programı üzerine eğitim programları sunulan Marmara Üniversitesi başarıları ile adından sıkça söz ettirmektedir.
  • İktisat, İşletme, Siyasal Bilgiler, Mühendislik, Tıp, Diş Hekimliği, Güzel Sanatlar ve İlahiyat Fakülteleri’ndeki başarıları ile önde gelmek üzere diğer bölümlerde de ülkemizde sergilediği bilimsel çalışmalarla hala katkıda bulunmakta olan önemli bir yükseköğretim kurumudur.

Ayrıca daha önceki içeriklerimizde bahsetmiş olsak da yine değinmekte fayda var; Marmara Üniversitesi Türkçe, İngilizce, Fransızca, Almanca ve Arapça dillerinde eğitim alma imkanı sağlarken; Türkçe, İngilizce, Fransızca, Almanca ve Arapça gibi popüler dünya dilleri başta olmak üzere pek çok dil üzerine yabancı dil eğitimi alma imkanı sunmaktadır. Marmara Üniversitesi, bu özelliği sayesinde yine bir ilke öncülük etmiştir yani ülkemizin tek, çok dilli üniversitesi unvanına sahip olmayı başarmıştır. 

Açıldığı günden bu yana gelişimini hızla sürdürmekte olan Marmara Üniversitesi bünyesine yeni pek çok fakülte, enstitü ve meslek yüksek okulu eklemiştir. Bunların yanı sıra aktif halde öğrencilerine hizmet sunmakta olan araştırma-uygulama merkezleri ile çeşitli imkanları da beraberinde getirmektedir. Sanayi & Üniversite iş birlikleri ile istihdam alanını arttırma çalışmaları yürütürken diğer bir yandan da insan gücünü kullanarak mevcut teknolojinin gelişmesine önemli oranda katkıda bulunmaktadır.

Bilimsel çalışmalarda sergilemiş  olduğu başarıyı sosyal hayatta ve toplumsal konularda da beraberinde getiren Marmara Üniversitesi içinde bulunduğumuz yüz yılda pek çok başarılı etkinliğe ve sosyal yardım projesine imza atmıştır. Marmara Üniversitesi ekonomik, politik, kültürel ve benzeri sorunlara çözüm üretmek için çalışmalar yürütürken hem ülkemizde hem de dünyamızda önemli bir temsil haline gelmiştir. 

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir