Marmara Üniversitesi & Marmara Üniversitesi’ nin Eğitim Dili & Kampüsleri Üzerine Bazı Bilgiler

Tüm Soru Çözümleriniz İçin - İletişim İçin Mail Gönderin * bestessayhomework@gmail.com - 0 (312) 276 75 93 - 7/24 hizmet vermekteyiz... @@@ Süreli, online, quiz türü kısa süreli sınavlar için Whatsapp tuşunu kullanın. - Ücretli Soru Çözdürme, Soru Çözme Programı, Ödev Yaptırma, Soru Çözdürme, Soru Çözen Site, Ücretli Ödev Yaptırma, Tez Yazdırma, Soru Çözümü, Soru Çözdürme, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum

Marmara Üniversitesi & Marmara Üniversitesi’ nin Eğitim Dili & Kampüsleri Üzerine Bazı Bilgiler

31 Aralık 2022 2022 literatür taraması yaptırma 2022 Tez yazdırma 2023 literatür taraması yaptırma 2023 Makale Yazdırma 2023 Tez Yazdırma Danışmanlık Hizmeti Alabilirim eğitimci kadromuz Hangi Derslerde Yardım Alabilirim? ödev danışmanlık hizmeti online danışmanlık Soru Çözdürme soru çözdürme Soru Çözdürme Ekibi Soru Çözüm Ekibi olarak soru çözümü hazırlama 0

Sayfamıza Ait Bildirimleri Açarak Yeni Çalışmalarımız, Branşlarımız Ve Hizmet Dallarımızdan Haberdar Olabilir Ya Da Whatsapp Simgesine Tıklayarak Rehberinize Bizi Kaydedebilirsiniz… 🔔

Ödevcim ORG Ekibi (Ücretli Soru Çözdürme Merkezi) olarak sizler için hazırlamış olduğumuz ” Ödevcim ORG Ekibi (Ücretli Soru Çözdürme Merkezi) &  İstanbul Şubesi & İstanbul’daki Üniversiteler ” içeriğimizde İstanbul şehri, İstanbul’ da bulunan üniversiteler İstanbul şehrinde eğitim faaliyetlerine devam ettiğimiz anlaşmalı olduğumuz üniversiteler, danışmanlık desteği sağladığımız alanlar branşlar, akademik dereceler ve sunduğumuz hizmet skalasında yer alan uygulamalar üzerine  pek çok bilgilendirmelerde bulunduk.

Şimdi bu yazımızda da sizlere Marmara Üniversitesi üzerine, İstanbul Marmara Üniversitesi’nin size sunduğu çeşitli eğitim programları, imkanlar, kariyer olanakları ve Ödevcim ORG Ekibi (Ücretli Soru Çözdürme Merkezi) olarak bizlerin sizlere sunduğu uygulamalar hakkında biraz bilgilendirme yapalım dedik. Hepsi ve daha fazlası için içeriğimizin İstanbul Aydın Üniversitesi üzerine olan diğer yazılarını da okuyarak bilgilenebilirsiniz… Eğer kafanızda soru işaretleri varsa  buraya tıklayarak ya da aşağıda yer alan iletişim formunu doldurarak bilgi edinebilirsiniz…

Daha önceki yazılarımızda Marmara Üniversitesi’ nin temellerinin 1883 senesine dayandığına değinmiştik. İstanbul’un hatta ülkemizin bu köklü üniversitesi Hamidiye Ticaret Mekteb-i Âlisi ismi altında Ticaret ve Ziraat Orman ve Maadin Nezareti’ne bağlı olan bir eğitim kurumu olarak, eğitim ve öğretim faaliyetlerine başlamıştır.

1959 senesinde ise İstanbul İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi haline dönüştürülmüş olan ve 1982 senesinde kendini oldukça geliştirip adeta döneminde en iyi eğitimi alma imkanı sunan bir şehir üniversitesi haline gelerek Marmara Üniversitesi adını almıştır. Günümüzde mevut fakülteleri, enstitüleri, yüksekokul ve meslek yüksekokulları ile hem yerli hem de pek çok uluslararası öğrenciye eğitim vererek adeta rengarenk bir öğrenci topluluğuna ev sahipliği yapmaktadır. 

Marmara  Üniversitesi İçin Mevcut İletişim Bilgileri

Marmara Üniversitesi ve Ödevcim ORG Ekibi (Ücretli Soru Çözdürme Merkezi)  olarak bizlerin sizlere sağladığı danışmanlık uygulamaları üzerine sizler için hazırlamış olduğumu ” Ödevcim ORG Ekibi (Ücretli Soru Çözdürme Merkezi) & Marmara Üniversitesi ” içeriğimizde bulunan diğer yazıları da inceleyerek pek çok bilgi edinebilirsiniz… Yazılarımızı inceledikten sonra hala soru işaretiniz olursa buraya tıklayarak operatörlerimizin sizlere ulaşmasını sağlayabilirsiniz… Ayrıca üniversite üzerine merak ettiğiniz diğer konular içinse üniversiteye ait mevcut iletişim kanalları için aşağıya bıraktığımız linkleri kullanarak detaylı bilgi edinebilirsiniz. Marmara Üniversitesi’nin nerede bulunduğundan tutun, kampüs adresleri ve irtibat numaralarına kadar  pek çok bilgiyi de bilgiyi edinme imkânınız mevcuttur.

Marmara Üniversitesi İletişim Bilgileri:

Web sitesi için tıklayınız 

Marmara Üniversitesi Sosyal Ağları

Facebook sayfası için tıklayınız

Twitter sayfası için tıklayınız 

Instagram sayfası için tıklayınız 

Marmara Üniversitesi’nin Eğitim Sistemi Nasıl?

Marmara Üniversitesi’ nde eğitim alacağınız fakülte ya da bölüme göre eğitim dili bölüme göre değişmektedir. Çeşitli bölümlerdeki bazı eğitim dilleri 

 • %100 Almanca,
 • Fransızca,
 • İngilizce,
 • %30 İngilizce
 • ve Türkçe gibi çeşitli dillerde branşınıza yönelik eğitim alırken 2. bir yabancı dil üzerine de eğitim alma imkanı sizlere tanınmaktadır.

Eğer eğitim alacağınız bölümde Türkçe eğitim dışında bir eğitim alacaksanız branş eğitiminize başlamadan hazırlık eğitimi almanız zorunludur. Dil yeterlilik sınavına girdiğiniz ve kaldığınız taktide bir hazırlık eğitimine tabi tutulursunuz yani dil yeterliliği sağlamayan öğrenciler, Marmara Üniversitesi’nin merkez kampüsü olan Göztepe yerleşkesindeki Yabancı Diller Yüksekokulu’nda hazırlık eğitimi alıyor.

Konaklama imkanı açısından düşünüldüğünde ise öğrenciler okul çevresinde kampüslerine yakın güzergahlardaki evlerde ya da okulun mevcut konaklama hizmeti sunan KYK yurtlarında veya okulun çevresinde ve Kadıköy’ de bulunan özel yurtlarda konaklayabiliyorlar.

Ön lisans ve Lisans programlarında tüm öğrencilerin alması gereken bazı zorunlu dersler mevcuttur. Ayrıca bu zorunlu derslerin yanı sıra kendi alanlarına göre ya da seçecekleri alanlara göre seçmeli dersler alarak eğitim görürler. Eğitim aldıkları bölümlerde pek çok diğer bölüm için Çap – Yan dal gibi geliştirici eğitim programları mevcuttur. Elbette bu programlar bölümden bölüme değişmekte ve son olarak Çap – yan dal yapabilmek için belirli bir not ortalamasının üzerinde olmak önemli koşullar arasında yer almaktadır. 

Marmara  Üniversitesi Kampüsleri

Marmara Üniversitesi’ nin üniversite bünyesinde 16 fakülte, 11 enstitü, 3 yüksekokul ve 4 meslek yüksekokulu bulunmaktadır. Mevcut eğitim – öğretim ve sosyal imkanlar sunan binalar; Göztepe, Anadolu Hisarı, Kartal, Sultanahmet, Recep Tayyip Erdoğan Külliyesi (Başıbüyük), Acıbadem, Bağlarbaşı yerleşkeleri üzerine yerleştirilmiştir. Marmara Üniversitesi’ nin toplam 7 yerleşkesi vardır. Bu yerleşkelerden Sultanahmet Yerleşkesi Avrupa yakasında bulunurken,  diğer tüm yerleşkeler Anadolu yakasında faaliyet yürütmektedir. Marmara Üniversitesi’ nin en büyük yerleşkesi ise Recep Tayyip Erdoğan Külliyesi (Başıbüyük) yerleşkesidir.

Kampüs Olanakları

 • Kütüphaneleri
  • Merkez Kütüphane
  • Birim Kütüphaneleri:
  • Prof. Dr. Orhan Oğuz Kütüphanesi
  • Eczacılık Fakültesi Kütüphanesi
  • Güzel Sanatlar Fakültesi Kütüphanesi
  • Hukuk ve İletişim Fakültesi Kütüphanesi
  • İlahiyat Fakültesi Kütüphanesi
  • M.Ü. Eğitim ve Araştırma Hastanesi Kütüphanesi
  • Şehit Kaymakam Muhammed Fatih Safitürk Kütüphanesi
  • Tıp ve Sağlık Bilimleri  Kütüphanesi
 • Öğrenci Kulüpleri
 • Konferans Salonları
  • Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Konferans Salonu
  •  Reşat Kaynar Konferans Salonu
  • İbrahim Üzümcü Konferans Salonu
 • Cumhuriyet Müzesi ve Sanat Galerisi

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir