Kimya Mühendisliği Bölümü ve Ödevcim ORG Ekibi (Ücretli Soru Çözdürme Merkezi) Soru Çözümü Hazırlatma

Tüm Soru Çözümleriniz İçin - İletişim İçin Mail Gönderin * bestessayhomework@gmail.com - 0 (312) 276 75 93 - 7/24 hizmet vermekteyiz... @@@ Süreli, online, quiz türü kısa süreli sınavlar için Whatsapp tuşunu kullanın. - Ücretli Soru Çözdürme, Soru Çözme Programı, Ödev Yaptırma, Soru Çözdürme, Soru Çözen Site, Ücretli Ödev Yaptırma, Tez Yazdırma, Soru Çözümü, Soru Çözdürme, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum

Kimya Mühendisliği Bölümü ve Ödevcim ORG Ekibi (Ücretli Soru Çözdürme Merkezi) Soru Çözümü Hazırlatma

9 Ocak 2021 Danışmanlık Hizmeti Alabilirim eğitimci kadromuz Hangi Derslerde Yardım Alabilirim? kimya mühendisliği hakkında genel bilgiler kimya mühendisliği ödev hazırlatma kimya mühendisliği ödev yaptırma kimya mühendisliği online sınav çözümü kimya mühendisliği sınav çözdürme kimya mühendisliği soru çözümü hazırlatma kimya mühendisliği soru çözümü yazdırma kimya mühendisliği soru yazdırma ödev danışmanlık hizmeti online danışmanlık organik kimya soru çözdürme organik kimya soru çözümü Soru Çözdürme soru çözdürme Soru Çözdürme Ekibi Soru Çözüm Ekibi olarak soru çözümü hazırlama 0

Ödevcim ORG Ekibi (Ücretli Soru Çözdürme Merkezi)

Yıllardır yürütmekte olduğumuz online eğitim danışmanlığı hizmetlerini gelişen teknoloji ve değişen eğitim sistemi sebebiyle farklı bir boyuta taşımış bulunduk. Kurmuş olduğumuz Ödevcim ORG Ekibi (Ücretli Soru Çözdürme Merkezi) ile birlikte sınava hazırlanan, okul dersleri ve ödev sorularıyla başı dertte olan tüm öğrencilerin imdadına yetişiyoruz… İleri seviye ve farklı formatlardaki sorulara yönelik oluşturduğumuz soru çözdürme ekibi karşınıza çıkabilecek tüm branş ve konulara yönelik soru çözümü hazırlayabilecek yeterliliğe, alt yapı ve donanım sistemine sahiptir. 

Kimya Mühendisliği Bölümü Okuyan Bir Öğrencinin Göreceği Dersler Nelerdir?

8 yarı yıldan oluşan 4 yıllık eğitim programı hemen hemen temel taşları ile aynı olsa da seçmeli dersler ve uygulamalı dersler ile her okul kendi bünyesinde farklı bir eğitim programı hazırlamaktadır. Ödevcim ORG Ekibi (Ücretli Soru Çözdürme Merkezi) olarak bu açıdan da oldukça şanslı olduğumuz söylenebilir. Ekibimizde ülkemizde mevcut olan eğitim programlarının neredeyse tamamına yönelik çalışma yürütmüş pek çok eğitimci, bu okullarda eğitim almış mezun olan kimya mühendisleri ve eğitim süreci devam eden başarılı, geleceği parlak mühendislik öğrencileri de kadromuzda hizmet vermeye devam etmektedir. Peki 8 yarı yıldan oluşan bu eğitim programını oluşturan temel dersler nelerdir? Gelin bu konuya açıklık getirelim… Eğer ki Kimya Mühendisliği üzerine eğitim almayı planlayan ya da lisans belgesini almak için çoktan eğitimin başlamış olan bir öğrenciyseniz genel olarak tüm adaylar aşağıdaki dersler üzerine eğitim alacaktır. 

 • Genel Fizik,
 • Genel Kimya,
 • Organik Kimya,
 • Analitik Kimya,
 • Kimyasal Süreç Hesaplamaları,
 • Mühendislikte Bilgisayar Uygulamaları,
 • Fizikokimya,
 • Kimya Mühendisliği Termodinamiği,
 • Süreç Dinamiği ve Kontrol,
 • Kimyasal Reaksiyon Mühendisliği,
 • Kimya Mühendisliği Tasarımı,
 • Ayırma Prosesleri,
 • Biyorafineri Süreçleri,
 • Boya Teknolojisi

Kimya Mühendisi Olmak İsteyen Bir Öğrenciden Beklenen ya da İyi Bir Kimya Mühendisinden Beklenen Nitelikler Nelerdir?

Mühendislik disiplinlerinin tamamı yoğun çalışma ve birikim gerektiren bölümlerdir. İyi bir mühendis olmak istiyorsanız önce çok ve planlı çalışmayı kural edinmeniz gerekiyor. Kimya mühendisliği de diğer mühendislik branşları gibi öncelikle yüksek iş güvenliği önemi taşımaktadır. Yani çalışanların iş güvenliği ve can sağlığı her şeyden önce gelmektedir. Bu paralelde hareket edilir. Bunun dışında bir kimya mühendisinden ya da kimya mühendisliği öğrencisinden beklenen nitelikler aşağıdaki gibi şekillenebilir; 

-Temel branşlar ve meslek derslerinde yani örneğin; Lineer Cebir, Diferansiyel, Termodinamik, Akışkanlar Mekaniği, Kimyasal Analizler, Genel Kimya, Kimyasal Reaksiyonlar gibi branşlarda başarılı olmalı, bilgi birikimi yapabilmeli, akabinde bu branşları yakından takip edip yeni gelişmeleri bilmeli ve kendisini de mevcut bilimsel gelişmeler paralelinde geliştirmeli, yani özetle; yaşam boyu öğrenmeye ve yeni gelişmelere açık olmalı. 
-Mesleki etik ve sorumluluklarının farkında olmalıdır. 
-İyi bir mühendis olarak çalıştığı kurum ya da işletme çıkarlarını göz önünde bulundurarak en düşük maliyet ile kaliteli sonuca ulaşabilmeli,
-Ekip çalışmalarına uygun olmalı, çalışırken birlikte çalıştığı personeller ile uyumlu hareket edebilmeli,
-İyi analiz yapabilmeli,
-Sayılarla arası iyi olmalı, 
-Yöneticilik ve idare disiplini de ilerleyen süreçlerde ihtiyaç duyulan özellikler arasındadır.

 • Genel Fizik Soru Çözdürme: Tüm mühendislik disiplinlerinde ortak ders olarak işletilen Genel Fizik dersinde öğrencilerin lise eğitimi sırasında almış oldukları eğitim seviyesi ölçülür ve bu doğrultuda standart bir mühendisin sahip olması gereken fizik bilgisi, kuramlar, formüller üzerine bir eğitim programı hazırlanır. Bir çok Kimya Mühendisi’ nin kafasında şu soru vardır; ” Benim işim Kimya ile… Neden Fizik dersi görüyorum ki? ” bir çok öğrenci bu konuda isyan bayrağını çekmiş durumda…  Ana branşınız kimya olsa da siz bir mühendissiniz ve mevcut şartlar altında kimya kadar olmasa da fizik bilgisi yeterliliğiniz olmak zorundadır. Ödevcim ORG Ekibi (Ücretli Soru Çözdürme Merkezi) olarak çözemediğiniz tüm Genel Fizik sorularını bize paslayabilirsiniz. Ekibimiz sizler için en anlaşılır ve en uygun şekilde bu soruları çözecek ve tarafınıza iletecektir. 
 • Matematik Soru Çözdürme: Matematik… Temel matematik derecesinde konular ile eğitime başlanmasının ardından matematiğin en derin ve bilgi birikimi gerektiren konularına kadar inilmektedir. Ki zaten mühendislik denildiği zaman tüm disiplinler bu kurala dahil olmak üzere “matematik + fen bilimleri” yapısı karşınıza çıkar. İlerleyen süreçte konu değişiklikleri de olsa Calculus matematiği ve ileri matematik ile pekiştirilmiş bir öğretim programı mevcuttur. İlgilendiğiniz programın içeriğini ya da bir mühendisin bilmesi gereken şeyleri bilmeden tercih edilen bir mühendislik programındaysanız ve matematikle de aranız o kadar iyi değilse doğru yerdesiniz… Ödevcim ORG Ekibi (Ücretli Soru Çözdürme Merkezi) olarak çözemediğiniz, kafanıza oturmayan, takılan tüm sorularda sizlere danışmanlık hizmeti desteği sağlayabilecek ilgili alt yapı ve donanım mevcuttur. 
 • Diferansiyel Soru Çözdürme: İleri Matematik olarak da adlandırabileceğimiz bu derste türev integral konuları daha detaylı ve kapsamlı bir şekilde incelenmektedir, Pek çok mühendislik öğrencisi ne yazık ki bu derste zorlanmaktadır. Bu aşamada Ödevcim ORG Ekibi (Ücretli Soru Çözdürme Merkezi) olarak devreye biz girmekteyiz. Diferansiyel üzerine problem yaşadığınız her noktada danışanlarımızdan hizmet talebinde bulunabilir ve sorunu ortadan kaldırabilirsiniz. 
 • Organik Kimya Soru Çözdürme: Karbon temelli bileşiklerin yapılarını, sahip oldukları özelliklerini, gerçekleştirdikleri tepkimelerini ve sentez yollarını inceleyen kimya dalı olarak tanımlayabileceğimiz Organik Kimya daha önceki eğitim süreçlerinde yani lise de karşınıza çıkmıştır. Lisans derecesinde işler biraz farklı boyutlanıyor, lisede üstün körü anlatılan bu konu şimdi en derin kuram ve yapılarına kadar işlenecek apayrı bir dal olarak karşınıza çıkmaktadır. Karbon ve Hidrojen içeren bileşikleri, diğer elementlerde bileşik yapısında bulunabilen Fonksiyonel Grupları, kısacası Organik Kimya’ ya dair her şeyi öğrenmeniz gereken bir derstir. Organik kimya her zaman yaşamla birlikte anılmıştır. Bu sebeple hem konu bakımından hem de içerik ve bilgi birikimi bakımından öğrenmeniz gereken bir derstir. İyi bir Kimya mühendisi olmak için başarılı olmanız gereken alanlardan biridir. Ödevcim ORG Ekibi (Ücretli Soru Çözdürme Merkezi) olarak çözemediğiniz, hem çözemediğiniz sorularda, hem konu eksiğinizde, hem not ihtiyacınızda hem de ödevlerinizde danışmanlık hizmeti verebilmek adına ilgili ders üzerine faaliyet yürüten bir çalışma grubu kurmuş bulunmaktayız.
 • Boya Teknolojisi Vize – Final Sorusu Çözdürme: Bu derste boyanın ve boya ham maddesinin depolanması, boya solventleri, yağlar ve yağ analizleri, pigmentler, bağlayıcılar, reçineler, katkı maddeleri, model ürün, boya üretimi ve boyada renk ile ilgili bilgiler verilmektedir. Kimya üzerine detay bilgi olarak adlandırabileceğimiz bu bilgilerin konu edinildiği derste karşınıza çıkabilecek tüm soru ve problemlerde buraya tıklayarak çözüme ulaşabilirsiniz… Ödevcim ORG Ekibi (Ücretli Soru Çözdürme Merkezi) olarak Boya Teknolojisi dersi üzerine takıldığınız tüm noktalarda yardımınıza hazırız… 
 • Kimya Mühendisliği Termodinamiği Soru Çözdürme: Temel Termodinamik kanunları ve beraberinde kimyasal süreçlerde inceleyebileceğiniz termodinamik işlemlerin konu edinildiği bu derste mühendislik disiplinlerinin temel taşları arasında yer almaktadır. Çözemediğiniz tüm termodinamik sorularında, Vize – Final sınavlarına yönelik soru çözdürme işlemlerinizde danışmanlık talebi alabilir ve sınavlarınızı başarıyla geçebilirsiniz. 

 

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir