İngiliz Dili ve Karşılaştırmalı Edebiyat Bölümü Hakkında Bilgiler

Tüm Soru Çözümleriniz İçin - İletişim İçin Mail Gönderin * bestessayhomework@gmail.com - 0 (312) 276 75 93 - 7/24 hizmet vermekteyiz... @@@ Süreli, online, quiz türü kısa süreli sınavlar için Whatsapp tuşunu kullanın. - Ücretli Soru Çözdürme, Soru Çözme Programı, Ödev Yaptırma, Soru Çözdürme, Soru Çözen Site, Ücretli Ödev Yaptırma, Tez Yazdırma, Soru Çözümü, Soru Çözdürme, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum

İngiliz Dili ve Karşılaştırmalı Edebiyat Bölümü Hakkında Bilgiler

9 Eylül 2022 bitirme ödevi hazırlatma bitirme projesi için tez yazdırma çeviri hazırlatma çeviri yaptırma çeviri yazdırma Danışmanlık Hizmeti Alabilirim eğitimci kadromuz essay yazdırma final sorusu çözdürme Hangi Derslerde Yardım Alabilirim? intihal düzelttirme intihal oranı düzelttirme intihal oranı incelettirme makale yazdırma ödev danışmanlık hizmeti ödev hazırlama ödev hazırlatma Ödevcim Ekibi Olarak Hangi Branşlarda Nasıl Hizmetler Sunmaktayız? Ödevcim kadrosu Ödevcim ORG Bu İşin Üstesinden Nasıl Gelecek? Ödevcim ORG Ekibi (Ücretli Soru Çözdürme Merkezi) ödevcim org ekibi (ücretli soru çözdürme merkezi) çalışmaları Ödevcim ORG Ekibi Kimlere Hizmet Vermekte? ödevcim org ekibi soru çözdürme ödevcim org ekibi soru yazdırma Ödevcim ORG Ekibi Soru Yazdırma Ödevcim ORG Ekibinde (Ücretli Soru Çözdürme Merkezi) KPSS Öğrencilerine de Danışmanlık Hizmeti Veriliyor Mu? ödevcim org ödev yaptırma Ödevcim ORG Soru Çözüm Ekibi Ödevcim ORG Soru Çözüm Ekibi (Ücretli Soru Çözdürme) Soru Çözümü Yaptırma Ödevcim ORG Soru Çözüm Havuzu online danışmanlık slayt hazırlama Soru Çözdür soru çözdürme Soru Çözdürme soru çözdürme aşaması Soru Çözdürme Ekibi Soru Çözdürme Merkezi soru çözüm aşaması Soru Çözüm Ekibi olarak soru çözümü hazırlama soru çözümü hazırlatma soru çözümü yaptır soru çözümü yaptırma soru hazırlama Soru Hazırlatma soru hazırlatma ekibimiz soru yazdırma Soru Yazdırmak Soru yazma sorularda çözüme kavuş Soruları Kim Yazıyor? sorununuz çözüme kavuşturulmuş olacak tez yazdırma Ücretli Soru Çözdür Ücretli Soru Çözdürme ücretli soru çözdürme Ücretli Soru Çözdürme Merkez Ücretli Soru Çözdürme Merkezi Ücretli Soru Çözüm Merkezi Ücretli Soru Yazdırma ve Çözdürme Merkezi Üniversite sınav sorusu çözdürme vize sorusu çözdürme 0

 

Sayfamıza Ait Bildirimleri Açarak Yeni Çalışmalarımız, Branşlarımız ve Hizmet Dallarımızdan Haberdar Olabilirsiniz… 🔔

 

Bizler de Ödevcim ORG Ekibi olarak sizler için “İngiliz Dili ve Karşılaştırmalı Edebiyat Bölümü & Ödevcim ORG Ekibi (Ücretli Soru Çözdürme Merkezi” içeriğini hazırlamış bulunmaktayız. İçeriğimizde; İngiliz Dili ve Karşılaştırmalı Edebiyat Bölümünün içeriği, okutulan dersler, ilerleyen süreçte sizleri bekleyen aşamalar, bu bölümü okuyanların ne iş yapacağı, bölüm üzerine en iyi eğitimi veren okullar, Ödevcim ORG Ekibi olarak hangi okullarla ve hangi akademik derecelerde danışmanlık desteği sağlamaktayız gibi pek çok konuya değinilmiştir. İçeriğimizi incelediğiniz taktirde kafanızda bulunan pek çok soru işareti cevaplanmış olacak. Bu yazımızda ise bölüm hakkında yapılan bilgilendirmeler mevcuttur… 

İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümü
Hakkında Bilgiler

İngiliz Dili ve Karşılaştırmalı Edebiyat Bölümü Nedir? 

İçeriğimizin ilk kısmında da bahsedildiği üzere İngiliz Dili ve Karşılaştırmalı Edebiyat Bölümü; İngiliz gramerinin, edebiyat ve edebiyat kültürünün öğretildiği, edebi dönmelerinin, fikir akımlarının, ideolojilerinin edebi eserler üzerindeki etkisinin, edebiyat kuramları çerçevesinde incelenip değerlendirilmesini sağlayacak profesyoneller yetiştirmeyi amaçlamış olan akademik disiplin olarak tasvir edilebilir.

Ülkemizdeki üniversiteler için daha doğrusu üniversite sınav sistemi için Dil puanı türünde yerleştirme yapılan bölüm son zamanlarda kabul görmüş ve yeni yeni öğrenilmeye başlanan bir bölümdür. Eğitim programının amacı; İngiliz Edebiyatı kültürünü, Amerikan ve Türk Edebiyatı gibi çeşitli Edebiyat kültürleri ile kıyaslayarak öğretilmesidir. Bölüm derslerinde genellikle eser incelenmesi, kültürler arası etkileşimler, benzerlikler ve farklılıklar üzerinde durulur. Karşılaştırmalı olarak yapılmasının amacı ise; öğrencilerdeki değerlendirme ve eleştirme yeteneğinin İngilizce olarak geliştirilmesini sağmaktır. Aynı zamanda eserler üzerinde yapılan eleştirel yazı hazırlama ödevleri ile de öğrencilerdeki yazma yeteneğinin gramer kuralları çerçevesinde geliştirilmesi amaçlanır.

Evet; burda biraz gözünüz korkmuş olabilir! Ama doğru yerdesiniz… Ödevcim ORG Ekibi (Ücretli Soru Çözdürme Merkezi olarak bizler çeviri ve eser inceleme ödevlerinizde, analiz çıkarma ve eleştiri hazırlama yazılarınızda sizlere her dilde danışmanlık desteği sağlayabilecek alt yapı ve donanıma sahibiz… Akademik eğitimleri ve yabancı dil yeterlilikleri bakımından alanının en iyisi olan çevirmenlerimiz sizlere pek çok alan ve branş için çeviri desteği sağlayabilecek profesyonelliktedir. Öğrenciler eğitim programı süresince farklı kültürleri ve farklı kültürlerin edebi içeriklerini değerlendirirken her anlamda benzerlik, farklılık kurma ya da karşılaştıra yapma bakımından ayırt edici niteliklere göre yetiştirilirler. Aynı zamanda bölümün ders içeriklerinde ise pek çok sanatsal türde incelmelere yer verilir. Örneğin; şiir, roman, eleştirel yazı, makale, tiyatro, görsel sanatlar, medya takip yazıları vb. olarak bu türler çoğaltılabilir. Bütün bu alanların her birisi birbiri ile etkileşimli olarak incelenir.

İngiliz Dili ve Karşılaştırmalı Edebiyat bölümü üzerine eğitim alan öğrenciler için çeşitli yurt dışı imkanları da mevcuttur, konsolosluklarda çalışabilecekleri gibi, erasmus imkanları ya da akademik çalışma imkanları ile kariyerlerine yeni başarılar ekleyebilirler. Öğrenciler özellikle İngiltere ve Amerika ülkelerini tercih etmekteler çünkü burada eğitim vermekte olan üniversiteler İngiliz Dili ve Karşılaştırmalı Edebiyat bölümü  üzerine daha yetkin bir eğitim vermekteler. Bölüm öğrencilerinin yurt dışında değerlendirebileceği çift ana dalda ya da yan dalda eğitim almak gibi çeşitli avantajları da mevcuttur. 

İngiliz Dili ve Karşılaştırmalı Edebiyat Bölümü Dersleri Nelerdir?

İngiliz Dili ve Karşılaştırmalı Edebiyat bölümü üzerine oluşturulmuş olan eğitim programında farklı ülkelerin edebiyat bilimleri ve edebiyat kültürleri üzerine ait çeşitli dersler ve içerikler mevcuttur. Osmanlı Edebiyatı, Amerikan Edebiyatı, İngiliz Edebiyatı, Latin Edebiyatı, Türk Edebiyatı gibi çeşitli edebiyat kültürlerine yönelik dersler işletilmektedir. Bu derslerde hem teorik bilgiler verilirken hem de akademik anlamda uygulamalar gerçekleştirilmektedir. Ağırlıkta olarak İngiliz Edebiyatı üzerinde durulmaktadır. İngiliz Edebiyatı’ nın dönemleri, fikirleri ve ideolojileri üzerine incelemeler yapılırken bu etkenlerin edebiyat kültüründe ne gibi değişikliklere yol açtığı da incelenir. Uygulama derslerinin de ağırlıkta olduğu bölümde öğrencilere eleştirel incelemeler yaptırılır. Reading & Writing & Gramer incelemeleri ile çeviri uygulamaları birlikte yürütülür. İngiliz Dili ve Karşılaştırmalı Edebiyat bölümünde zorunlu okutulan bazı dersler şu şekilde sıralanabilir:

 • Temel Akademik Yazı Teknikleri
 • Akademik Başarı ve Yaşam Becerileri
 • Bilgisayar Yeterlilik Değerlendirme Programı
 • Edebi Çalışmalara Giriş
 • Türkçe-Anlatı ve Yazı
 • Sosyal Bilimler İçin Yazma Becerileri
 • Edebiyat ve Kültür
 • Edebiyat Kuramı ve Eleştirisine Giriş
 • Edebiyat ve Kültür Tercümeleri
 • İngiliz Edebiyatı (1800’e kadar)
 • Modern Türkiye Tarihi
 • Osmanlı Edebiyatı
 • Modern İngiliz Edebiyatı
 • Modern Türk Edebiyatı
 • Eleştirel Kuram Okumaları… Bu derslerin yanı sıra programa dahil edilen bazı seçmeli dersler de mevcuttur. Bu seçmeli dersler ise genel anlamda yabancı dil seçmeli dersler olup oluşturulan havuzdan öğrenciler tarafından tercih edilen çoğunluğa göre okutulan derslerdir. Ağırlıkta olarak seçmeli derslerde çeviri çalışmaları yaptırılırken, metin okumaları da yaptırılabilir. Seçmeli dersler için ülkemizde eğitim vermekte olan İngilizce kurslarının “club etkinlikleri” tarzında bir işleyiş söz konusudur. İngiliz Dili ve Karşılaştırmalı Edebiyat bölümünde okutulmakta olan seçmeli derslerden bazıları şu şekilde sıralanabilir:
  • Dünya Edebiyatından Başlıklar
  • Müslüman Dünyasından Gezi Yazıları
  • Dünya Draması: Trajedi ve Dönüşümleri
  • Amerikan Edebiyatı
  • Çeviri Çalışmaları
  • Metin ve Görsel Kültür
  • Orta Doğu’yu Anlatmak
  • Sinemasal Temsiller
  • Amerikan Edebiyatı Çalışmaları
  • Modern Avrupa Edebiyatı
  • Karşılaştırmalı Roman
  • Eleştirel Kuram Okumaları
  • Onur Tezi Semineri

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir