Görsel Sanatlar ve İletişim Tasarımı Bölümü Hakkında Bilgiler & Ödevcim ORG Ekibi (Ücretli Soru Çözdürme Merkezi)

Tüm Soru Çözümleriniz İçin - İletişim İçin Mail Gönderin * bestessayhomework@gmail.com - 0 (312) 276 75 93 - 7/24 hizmet vermekteyiz... @@@ Süreli, online, quiz türü kısa süreli sınavlar için Whatsapp tuşunu kullanın. - Ücretli Soru Çözdürme, Soru Çözme Programı, Ödev Yaptırma, Soru Çözdürme, Soru Çözen Site, Ücretli Ödev Yaptırma, Tez Yazdırma, Soru Çözümü, Soru Çözdürme, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum

Görsel Sanatlar ve İletişim Tasarımı Bölümü Hakkında Bilgiler & Ödevcim ORG Ekibi (Ücretli Soru Çözdürme Merkezi)

14 Eylül 2022 bitirme ödevi hazırlatma bitirme projesi için tez yazdırma çeviri hazırlatma çeviri yaptırma çeviri yazdırma Danışmanlık Hizmeti Alabilirim eğitimci kadromuz essay yazdırma Hangi Derslerde Yardım Alabilirim? intihal düzelttirme intihal oranı düzelttirme intihal oranı incelettirme makale yazdırma ödev danışmanlık hizmeti ödev hazırlama ödev hazırlatma Ödevcim Ekibi Olarak Hangi Branşlarda Nasıl Hizmetler Sunmaktayız? Ödevcim kadrosu Ödevcim ORG Soru Çözüm Ekibi Ödevcim ORG Soru Çözüm Ekibi (Ücretli Soru Çözdürme) Soru Çözümü Yaptırma online danışmanlık sınav hazırlama ekipleri sınav sorusu çözdürme slayt hazırlama soru çözdürme Soru Çözdürme Soru Çözdürme Ekibi Soru Çözüm Ekibi olarak soru çözümü hazırlama soru çözümü hazırlatma soru çözümü yaptırma Soru Hazırlatma soru hazırlatma ekibimiz Soru Yazdırmak Soru yazma Soruları Kim Yazıyor? tez yazdırma Ücretli Soru Çözdür ücretli soru çözdürme Ücretli Soru Çözdürme Merkezi Ücretli Soru Çözüm Merkezi Ücretli Soru Yazdırma ve Çözdürme Merkezi 0

 

Sayfamıza Ait Bildirimleri Açarak Yeni Çalışmalarımız, Branşlarımız ve Hizmet Dallarımızdan Haberdar Olabilirsiniz… 🔔

Görsel Sanatlar ve İletişim Tasarımı Bölümü

Ülkemizdeki üniversitelerde okutulmakta olan Görsel Sanatlar ve Görsel İletişim Tasarımı Bölümü; grafik tasarım, Web tasarımı, TV ve reklam grafikleri, animasyon, bilgisayarlı oyun tasarımı ve görsel efekt tasarımı gibi çeşitli alanlarda eğitim vermekte olup, sorgulayan, hayal gücünü kullanan, duygularını, düşündüklerini açıkça ifade edebilen, gerektiğinde risk alabilen, var olanla yetinmeyen, üstüne koyabilen, gerektiğinde eleştirel yaklaşabilen, elinde mevcut olanı yeniden ortaya koyabilen tasarımcılar yetiştirmeyi amaçlamış bir bölümdür.

Eğitim programının ana konsepti; içerisinde bulunduğumuz yaşama dair farklı bakış açıları geliştirebilirken, insanların istek ve arzularını dile getirebilecek hizmetleri sunmayı, bunu içeriklerine sindirmeyi temel almaktadır. Yaşanan mevcut değişim ve gelişmeleri yakından gözlemleyerek, olabilecek en hızlı şekilde bu gelişmelere adapte olan ve bu adaptasyonu olumlu yönde etkileyen tasarımcılar yetiştirmektir. 

Bölümde okutulan derslerin tamamı sözel olmakla birlikte elbette ki uygulamalı dersler de eğitim programına dahil edilmektedir. Yani aktif bilgisayar kullanımı gerektiren derslerden de sorumlu tutulmaktasınız. Bilgisayar programlarına hakim olmalısınız ya da çalışmalarınız ile yatkın hale gelmelisiniz çünkü bilgisayar programlarına yatkınlık önemlidir. Aynı zamanda çizim dersleriniz de olacağı için bu alanda da yeteneğiniz olmalı. Tasarım gücünüzü aktif kullanabilmeli  ve düşüncelerinizi kağıda dökebilmelisiniz.  

Görsel Sanatlar ve İletişim Tasarımı Bölümü Nedir?

İletişimin artık iki ya da daha fazla kişinin arasında oluşan bir kanal olmadığı şu günlerde, bir topluluğu etkilemek,  bir kitleye hitabet amaçlı olarak kullanılan yeni araç ya da vasıta olarak belirlenmesi sonucunda, iletişim & internet & medya bağlamında oluşan ayrı bir disiplin olarak karşımıza çıkmaktadır. Sanat ve Medya ortak bağlamında oluşturulan düşünce ve görüşlerin çeşitli medyatik programlar vasıtasıyla kitlelere, halka sunulmasını gerçekleştirecek deneyimli, donanımlı, hayal gücü gelişmiş personeller yetiştirmeyi amaçlamış bir akademik disiplin olarak sunulan eğitim programıdır. 

Görsel Sanatlar ve İletişim Tasarımı Bölümünün Eğitim Süresi Kaç Yıldır?

Görsel Sanatlar ve İletişim Tasarımı bölümü üzerine oluşturulan lisans programında öğrenciler 8 yarı dönemlik yani toplamda ise 4 yıllık bir eğitim programına tabi tutulur. Bu kapsamda 4 yıl boyunca 204 kredilik eğitim programını tamamlamaları gerekmektedir. 4 yıllık lisans eğitimi Türkçe bir eğitim programı olmakla birlikte bazı üniversitelerde ise eğitim dilinin İngilizce olduğu belirtilmiştir. Eğitim dili İngilizce olan üniversitelerde ise 1 yıl da hazırlık eğitiminin eklenmesi ile eğitim süresi 5 yıla uzamaktadır. Öğrenciler 5 yıllık eğitim programlarını, uygulamalı derslerini ve teorik derslerini başarı ile verdikleri taktirde mezun olmaya hak kazanırlar. 

Görsel Sanatlar ve İletişim Tasarımı Bölümünün Dersleri Nelerdir?

Görsel Sanatlar ve İletişim Tasarımı bölümüne yönelik hazırlanmış olan eğitim programı temelde tüm üniversiteler için aynıdır. Mevcut ders programında değişiklikler olsa bile asıl eğitim programında yönetmelik ve müfredat içeriği aynıdır. 8 dönemden oluşan eğitim hayatları boyunca etkili ve verimli iletişimin nasıl kurulacağı üzerine, düşünce ve fikirlerin nasıl aktarılacağı üzerine eğitim alırlar. Zorunlu derslerin tamamı tüm üniversitelerin programına eklenirken, seçmeli dersler de öğrencilerin istek ve taleplerine göre değişkenlik gösterir. Ancak genel anlamda ülkemizde bulunan tüm üniversitelerin eğitim programına dahil edilen ve tüm Görsel Sanatlar ve İletişim Tasarımı bölümlerinde okutulan dersler aşağıdaki gibi sıralanabilir; 

 • Görsel İletişim Tasarımı,
 • Medya Estetiği,
 • Sanat Tarihi,
 • Fotoğraf Tekniği,
 • Sayısal Kültür,
 • Temel Tasarım,
 • Grafik Tasarımı,
 • Ses ve Görüntü Teknikleri,
 • Grafik Tasarımı Tarihi,
 • Temel Reklamcılık,
 • Yeni Medya,
 • Medya Analizi,
 • 3 Boyutlu Tasarım…

Bu dersleri başarılı bir şekilde verebilen ve mezun olmaya hak kazanan öğrencilere ‘‘Görsel Sanatlar ve İletişim Tasarımı Lisans Diplomasını’’ taktim edilir. Diplomayı alan kişilere ise “İletişim ve Tasarım Uzmanı” unvanı  verilir. 

Bizler Ödevcim ORG Ekibi (Ücretli Soru Çözdürme Merkezi) olarak hazırlamış ve sizlere sunmakta olduğumuz danışmanlık hizmeti uygulamalarımızda sizlere eğitim aldığınız üniversite, akademik seviyeniz lisans – lisans üstü fark etmeksizin Görsel Sanatlar ve İletişim Tasarımı bölümü üzerine karşınıza çıkabilecek tüm branş, ders, konu içeriklerinde danışmanlık desteği sağlayabilecek alt yapı ve donanıma sahibiz. Ülkemizde bulunan pek çok üniversitede görev yapmış olan ve aynı şekilde eğitimci – akademisyen kimliğini koruyarak, çeşitli projelerde ve çalışmalarda görev alan reklamcılar ya da iletişim uzmanlarından oluşan  kadromuzda sizlere danışmanlık hizmeti verebilecek olan pek çok profesyonel ile bir arada çalışmaktayız. Hem uygulamalı derslerinizde hem de teorik derslerinizde sizlere danışmanlık hizmeti verebilecek çalışan kadromuz; tüm ödev – soru – problem – proje ve sunum içeriklerinizde sizlere istediğiniz eğitim dilinde danışmanlık desteği sağlayabilir. Yapmanız gereken tek şey buraya tıklamak ya da sayfa sonunda mevcut bulunan iletişim formunu doldurarak operatörlerimiz ile irtibat kurmak. 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir