Gıda Mühendisliği Bölümü Hakkında Bilgiler & Ödevcim ORG Ekibi (Ücretli Soru Çözdürme Merkezi) Çalışmaları

Tüm Soru Çözümleriniz İçin - İletişim İçin Mail Gönderin * bestessayhomework@gmail.com - 0 (312) 276 75 93 - 7/24 hizmet vermekteyiz... @@@ Süreli, online, quiz türü kısa süreli sınavlar için Whatsapp tuşunu kullanın. - Ücretli Soru Çözdürme, Soru Çözme Programı, Ödev Yaptırma, Soru Çözdürme, Soru Çözen Site, Ücretli Ödev Yaptırma, Tez Yazdırma, Soru Çözümü, Soru Çözdürme, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum

Gıda Mühendisliği Bölümü Hakkında Bilgiler & Ödevcim ORG Ekibi (Ücretli Soru Çözdürme Merkezi) Çalışmaları

5 Ekim 2022 Danışmanlık Hizmeti Alabilirim eğitimci kadromuz Hangi Derslerde Yardım Alabilirim? ödev danışmanlık hizmeti online danışmanlık Soru Çözdürme soru çözdürme Soru Çözdürme Ekibi Soru Çözüm Ekibi olarak soru çözümü hazırlama 0

Sayfamıza Ait Bildirimleri Açarak Yeni Çalışmalarımız, Branşlarımız ve Hizmet Dallarımızdan Haberdar Olabilirsiniz… 🔔

 

Ödevcim ORG Ekibi (Ücretli Soru Çözdürme Merkezi) Hangi Branşlara Danışmanlık Hizmeti Sağlamakta?

Kuruluşumuzun ilk yıllarından bu yana hem sunulan danışmanlık uygulamaları hem de oluşturulan alt ekipler bizlere gelen talepler ve ÖSYM’ nin tercih kılavuzuna göre en çok tercih edilen bölümleri takip edecek şekilde oluşturulmuştur. Şimdilerde 200′ den fazla profesyonel danışmandan oluşan geniş ve kapsamlı kadrosuyla faaliyetlerine devam etmekte olan Ödevcim ORG Ekibi (Ücretli Soru Çözdürme Merkezi), yüzlerce alt çalışma grubu ve çeşitli danışmanlık uygulamaları ile sizlere online eğitim danışmanlığı hizmeti vermeye hazırdır. 

Ödevcim ORG Ekibi (Ücretli Soru Çözdürme Merkezi) olarak hazırlamış olduğumuz tüm çalışmalar ve sunulan danışmanlık uygulamaları öncelikli olarak temel anabilim dalları ve yan dallarda olacak şekilde ilerletilirken eğitim hayatınız boyunca karşınıza çıkabilecek tüm bölüm ve alanlara yönelik oluşturulmaya devam etmektedir. Çalışma yürüttüğümüz branşlar ve danışmanlık uygulamalarımız ile ilgili daha detaylı bilgi edinmek için buraya tıklayabilir ya da sayfa sonunda mevcut bulunan iletişim formunu doldurarak  Ödevcim ORG Ekibi (Ücretli Soru Çözdürme Merkezi)iletişim operatörlerimizin sizlere ulaşmasını sağlayabilirsiniz… 

En çok talep gelen bölümleri ve en aktif olarak çalışma yürütülen bölümleri şu şekilde sıralayabiliriz; öncelikle İİBF yani İktisat ve İdari Bilimler Fakültesi kapsamında  sunulmakta olan Ekonomi, Bankacılık, Muhasebe, Ekonomi, Maliye, İktisat gibi bölümler, ardından Matematik, Sosyoloji, Fen Bilimleri, Psikoloji, Hukuk, İlahiyat, Mühendislik Bilimleri, Sağlık Bilimleri, tüm öğretmenlik branşlarını içerecek şekilde Eğitim Bilimleri Fakültesi kapsamında yer alan bölümler. 

Gıda Mühendisliği Bölümü Nedir?

Ülkemizde ilk kez Ege Üniversitesi tarafından 1975 yılında Gıda Teknoloji Yüksek Okulu olarak kurulan bölüm ile akademik serüveni başlamış olan Mühendislik dalı günümüzde oldukça ilgi gören ve ihtiyaç duyulan bir branş haline gelmiştir. Şimdilerde mühendislik branşlarında eğitim vermekte olan tüm üniversitelerde okutulmakta olan ve eğitim programına dahil edilen bu bölümü bitiren öğrenciler “Gıda Mühendisi” unvanını alarak çalışmaya başlarlar. Gıdaların; ham madde halden alınıp, işlenmesi, ambalajlanması, taşınması, depolanması ve geliştirilmesi gibi pek çok konu üzerine  çalışma yürütebilecek profesyonel, deneyimli kimselerin yetiştirildiği bir program olarak bilinen bu bölümde oldukça geniş ve kapsamlı bir çalışma alanı skalası mevcuttur. Aynı zamanda eğitim programının içeriği de oldukça kapsamlı ve zengindir.

Temel de iki farklı dala ayrılan Gıda Mühendisliğinde, Gıda Bilimi ve Gıda Teknolojisi olarak iki farklı kolda çalışma yürütülür. Gıda Biliminde; gıdaların kimyası, enzim bilimi, gıda mikrobiyolojisi, biyokimyasal, kalite kontrol gibi çeşitli konular üzerine araştırmalar yürütülürken Gıda Teknolojisinde ise gıda mühendisliğinde temel işlenerek, bitkisel ve hayvansal gıdaların işlenmesi ve biyoteknoloji ile ilgili konular üzerine çalışmalar yürütülür. 

Gıda Mühendisliği Bölümü Eğitim Süresi Kaç Yıldır?

Gıda Mühendisliği Bölümü adında da anlaşıldığı üzere ülkemizde eğitim vermekte olan üniversitelerin Mühendislik Fakülteleri kapsamında faaliyet yürüten bir akademik branştır. Lisans eğitim süresi her üniversitede olduğu gibi 4 yıldır yani 8 dönemden oluşan bir eğitim programı mevcuttur. Öğrenciler 4 yıllık eğitim hayatları boyunca  240 AKTS üzerinden sorumlu tutulurlar. Bu eğitim süresini başarıyla tamamlayan öğrencilere Gıda Mühendisliği Lisans Diploması verilir ve Gıda Mühendisi unvanını alarak mesleğe adımlarını atarlar. Ancak Yabancı dil eğitim veren okullarda ise 1 yıl da hazırlık yılı olarak kabul edildiği için İngilizce yeterliliği olmayan öğrencilerin İngilizce Eğitim diline uyum sağlayabilmeleri adına 4+1 olacak şekilde 5 yıllık bir eğitim programı oluşturulmaktadır. 

Gıda Mühendisliğinin Çalışma Alanları Nelerdir?

Hayatımızı devam ettirebilmemiz için en temel ihtiyaçlarımızdan birisi de elbette ki besinlerdir. Çeşit çeşit türü olan gıdaların elbette ki üretimi ve imalatını sağlayan gıda mühendisliğinin de çeşitli dalları mevcuttur. Staj yaptığı alana göre, çalışmak istediği uzmanlaşmak istediği alana göre, kamu kurum ve kuruluşlarında, Gıda Tarım ve Hayvancılık bakanlığında yani özetle gıda ve yiyecek sektörü ile ilgili pek çok yerde çalışabilirler. Özel sektörde ise üretim hattı, kalite kontrol hattı, AR-GE merkezlerinde, pazarlama departmanında yine tüketim üzerine çeşitli departmanlarda çalışabilirler. Artan nüfus, değişen yaşam koşulları ve konfor standartlarına bağlı olarak da Gıda Mühendislerine olan ihtiyaç da artmaktadır.

Lisans eğitim hayatınızda olduğu gibi meslek yaşantınız içerisinde ya da lisans üstü akademik derecelerinde de Gıda Mühendisliği üzerine  tüm ders ve konularda Ödevcim ORG Ekibi (Ücretli Soru Çözdürme Merkezi) olarak sizlere istediğiniz dal ve branşta akademik eğitim danışmanlığı desteği verebilecek alt yapı ve donanıma sahibiz. 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir