Arkeoloji ve Sanat Tarihi Bölümü Hakkında Bilgiler & Ödevcim ORG Ekibi (Ücretli Soru Çözdürme Merkezi)

Tüm Soru Çözümleriniz İçin - İletişim İçin Mail Gönderin * bestessayhomework@gmail.com - 0 (312) 276 75 93 - 7/24 hizmet vermekteyiz... @@@ Süreli, online, quiz türü kısa süreli sınavlar için Whatsapp tuşunu kullanın. - Ücretli Soru Çözdürme, Soru Çözme Programı, Ödev Yaptırma, Soru Çözdürme, Soru Çözen Site, Ücretli Ödev Yaptırma, Tez Yazdırma, Soru Çözümü, Soru Çözdürme, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum

Arkeoloji ve Sanat Tarihi Bölümü Hakkında Bilgiler & Ödevcim ORG Ekibi (Ücretli Soru Çözdürme Merkezi)

17 Eylül 2022 bitirme ödevi hazırlatma bitirme projesi için tez yazdırma çeviri hazırlatma çeviri yaptırma çeviri yazdırma Danışmanlık Hizmeti Alabilirim eğitimci kadromuz essay yazdırma final sorusu çözdürme Hangi Branşlarda Hizmet Vermekte? Hangi Derslerde Yardım Alabilirim? intihal düzelttirme intihal oranı düzelttirme intihal oranı incelettirme Kimler Soru Yazdırabilir? konu içerik desteği KPSS sorusu çözdürme makale yazdırma Neden Ödevcim ORG Soru Çözüm Ekibi ödev danışmanlık hizmeti ödev hazırlama ödev hazırlatma Ödevcim Ekibi Olarak Hangi Branşlarda Nasıl Hizmetler Sunmaktayız? Ödevcim kadrosu Ödevcim ORG Bu İşin Üstesinden Nasıl Gelecek? Ödevcim ORG Ekibi (Ücretli Soru Çözdürme Merkezi) ödevcim org ekibi (ücretli soru çözdürme merkezi) çalışmaları Ödevcim ORG Ekibi Çalışmaları Ödevcim ORG Ekibi Kimlere Hizmet Vermekte? ödevcim org ekibi soru çözdürme Ödevcim ORG Ekibi Soru Yazdırma online danışmanlık sınav hazırlama ekipleri Sınavlara Yönelik Yeni Uygulamalar slayt hazırlama soru çözdürme Soru Çözdürme Soru Çözdürme Ekibi soru çözüm aşaması Soru Çözüm Ekibi olarak soru çözümü hazırlama soru çözümü hazırlatma soru çözümü yaptırma Soru Hazırlatma Soruları Kim Yazıyor? sorununuz çözüme kavuşturulmuş olacak tez yazdırma Ücretli Soru Çöz Ücretli Soru Çözdürme Ücretli Soru Çözdürme Merkezi Ücretli Soru Çözüm Merkezi vize sorusu çözdürme 0

 

Sayfamıza Ait Bildirimleri Açarak Yeni Çalışmalarımız, Branşlarımız ve Hizmet Dallarımızdan Haberdar Olabilirsiniz… 🔔

 

Daha önceki içeriklerimizde de bahsedildiği üzere bizler Ödevcim ORG Ekibi (Ücretli Soru Çözdürme Merkezi)  olarak oldukça kapsamlı bir hizmet skalası ile ve çeşitli uygulamalar ile sizlere danışmanlık hizmeti desteği sunmak için hazırlanmış bir oluşum olarak faaliyetlerimizi yürütmekteyiz.

Ödevcim ORG Ekibi (Ücretli Soru Çözdürme Merkezi)  olarak oluşturmuş olduğumuz çalışma grupları temel bilimler başta olmak üzere pek çok yan  dal ve branşa hizmet vermek üzere sizlere pek çok çeşitli alanda ve hatta karşınıza çıkabilecek tüm alanlarda; soru çözümü hazırlamadan, sınav sorusu hazırlamaya, KPSS soru çözümü hazırlamadan, ALES ve YDS soru çözümlerine, makale yazdırmadan tez hazırlatmaya kadar pek çok uygulama çeşidi ile sizlere danışmanlık hizmeti sunmak üzere ilgili alt yapı ve donanıma sahiptir.

Eğitim aldığınız okul / üniversite, akademik dereceniz, danışmanlık talep ettiğiniz alan, ilgili ders ve içerik fark etmeksizin her konu ve branşta Ödevcim ORG Ekibinden (Ücretli Soru Çözdürme Merkezi) danışmanlık talebinde bulunabilirsiniz. Size sunulan uygulamalar ve danışmanlık hizmetleri ile ilgili daha detaylı bilgi almak için buraya tıklayabilir ya da sayfa sonunda bulunan iletişim formundan operatörlerimize ulaşabilirsiniz.

Kapsamlı çalışma aralığına sahip olan danışmanlık gruplarımızda en yoğun talep gelen bölümlerden biri de Arkeoloji ve Sanat Tarihi Bölümüdür. Sizler için hazırlamış olduğumuz “Arkeoloji ve Sanat Tarihi Bölümü & Ödevcim ORG Ekibinden (Ücretli Soru Çözdürme Merkezi)”  içeriğinde hem Ödevcim ORG Ekibi  faaliyetleri, hem Arkeoloji ve Sanat Tarihi Bölümü hem de Ödevcim ORG Ekibinin Arkeoloji ve Sanat Tarihi Bölümüne yönelik sizlere sunmuş olduğu danışmanlık uygulamalarına dair pek çok bilgilendirme mevcuttur. Bu yazımızda ise ağırlıkta olarak Arkeoloji ve Sanat Tarihi Bölümü bölümü üzerine bölüm içeriği ve bölüm dersleri gibi konularda bilgilendirmeler yapılmış olup, hem  bu bölümü tercih etmeyi düşünen öğrenciler için hem de bu bölüm üzerine eğitim alan öğrencilerin ilerleyen süreçte karşılaşabilecekleri durumlara yönelik bilgilendirmeler yapılmıştır.  

Arkeoloji ve Sanat Tarihi Bölümü Eğitim Süresi Kaç Yıldır?

Ülkemizde eğitim faaliyetlerini sürdüren üniversitelerde Arkeoloji ve Sanat Tarihi Bölümleri pek çok üniversitede ayrı disiplinler halinde ve değişik eğitim programları ile hatta farklı fakültelerde okutulmaktadır. Ancak bazı üniversitelerin  İnsani Bilimler ve Edebiyat Fakültesi kapsamında da tek çatı altında toplanmış ve 4 yıllık bir lisans programı olarak sunulan Arkeoloji ve Sanat Tarihi Bölümü mevcuttur. 

Arkeoloji ve Sanat Tarihi Bölümü Dersleri Nelerdir?

Her  bölümde olduğu gibi Arkeoloji ve Sanat Tarihi Bölümü’ nde de üniversiteden üniversiteye ders programı değişmektedir. Bu kapsamda oluşturulan eğitim programında bazı değişiklikler olsa da temel içerik dersleri, bölümün en temel dersleri tüm üniversitelerin eğitim programına dahil edilir. Ülkemizdeki tüm üniversitelerin  Arkeoloji ve Sanat Tarihi Bölümü derslerine dahil edilen ve oluşturulan programın içeriği şu şekilde sıralanabilir; 

 • Mimari Çizim,
 • Osmanlıca,
 • Görsel Kültürün Anlaşılması,
 • Sanat Tarihi ve Görsel Kültür,
 • Anadolu Arkeolojisi,
 • Geç Antik Çağ ve Bizans Uygarlıkları,
 • Müzecilik Çalışmaları,
 • Eski Mısır Sanatı ve Arkeolojisi,
 • Eski Yakın Doğu Sanatı ve Arkeolojisi,
 • Osmanlı Dönemi Sanatı ve Arkeolojisi,
 • Eski Yunanlar ve Romalılar…

Bu şekilde toparlanan 4 yıllık eğitim programı zorunlu ve seçmeli derslerle toplam 8 dönem olacak şekilde hazırlanır. Eğitimlerini başarıyla tamamlayan öğrencilere ise “Arkeoloji ve Sanat Tarihi Bölümü Lisans Diploması”  taktim edilir. Öğrenciler istekleri ve ilgi alanları doğrultusunda lisans eğitiminin ardında lisans üstü eğitim derecesine başlayabilir. 

Arkeoloji ve Sanat Tarihi Bölümü Mezunları İçin
Mevcut İş İmkanları Nelerdir?

 • Arkeoloji ve Sanat Tarihi bölümü üzerine hazırlanmış olan lisans programını başarıyla tamamlayan kişilere “Arkeolog  ve  Sanat  Tarihçisi” unvanı taktim edilir. Genel olarak yukarıda da bahsedildiği üzere en temel ve net çalışma alanı müzeler olmakla birlikte akabinde  araziler ve bazı kazı sahaları gelmektedir.
 • Müzeler ve Anıtlar Genel Müdürlüğü’ne bağlı çeşitli müze, kültür ve tabiat varlıklarını koruma kuruluşları ile özel müzelerde çalışabilirler. MTA  ( Maden Tetkik Arama Enstitüsü)’nde ve turizm kuruluşlarında çalışma imkanı elde edebilirler.
 • Ayrıca isteyen öğrenciler lisans üstü eğitimlerine devam ederek üniversitede öğretim görevlisi olarak kalabilirler.
 • Sanat galerilerinde yönetici, uzman ve araştırmacı olarak da görev alabilirler.
 • Ana bilim dalı sanat tarihi olan mezunlar öğretmenlik meslek bilgisi veren ek bir eğitim almış olma koşulu ile, alan eğitimi veren liselere sanat tarihi öğretmeni olarak da atanabilirler.
 • Konservatör arkaik dönem heykeltıraşlığı, Helenistik çağ mimarisi, seramik gibi dallarda uzmanlaşmış olanlar Sanat Tarihçisi Arkeologlar, kültür ve tabiat varlıklarını koruma kuruluşlarında ve özel müzelerde görev alabilirken, dil bilen arkeologlar ise turizm rehberi olarak çalışabilmek gibi imkanları vardır. 

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir