Neden Boğaziçi Üniversitesi? Boğaziçi Üniversitesi’ nin Öğrencilere Sunduğu İmkanlar Neler?

Tüm Soru Çözümleriniz İçin - İletişim İçin Mail Gönderin * bestessayhomework@gmail.com - 0 (312) 276 75 93 - 7/24 hizmet vermekteyiz... @@@ Süreli, online, quiz türü kısa süreli sınavlar için Whatsapp tuşunu kullanın. - Ücretli Soru Çözdürme, Soru Çözme Programı, Ödev Yaptırma, Soru Çözdürme, Soru Çözen Site, Ücretli Ödev Yaptırma, Tez Yazdırma, Soru Çözümü, Soru Çözdürme, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum

Neden Boğaziçi Üniversitesi? Boğaziçi Üniversitesi’ nin Öğrencilere Sunduğu İmkanlar Neler?

21 Aralık 2022 2022 literatür taraması yaptırma 2022 Tez yazdırma 2023 literatür taraması yaptırma 2023 Makale Yazdırma 2023 Tez Yazdırma Boğaziçi Üniversitesi Ödevcim Soru Çözdürme Boğaziçi Üniversitesi' nin imkanları neler Danışmanlık Hizmeti Alabilirim eğitimci kadromuz Hangi Derslerde Yardım Alabilirim? ödev danışmanlık hizmeti online danışmanlık Soru Çözdürme soru çözdürme Soru Çözdürme Ekibi Soru Çözüm Ekibi olarak soru çözümü hazırlama 0

Sayfamıza Ait Bildirimleri Açarak Yeni Çalışmalarımız, Branşlarımız Ve Hizmet Dallarımızdan Haberdar Olabilir Ya Da Whatsapp Simgesine Tıklayarak Rehberinize Bizi Kaydedebilirsiniz… 🔔

Ödevcim ORG Ekibi (Ücretli Soru Çözdürme Merkezi) olarak sizler için hazırlamış olduğumuz ” Ödevcim ORG Ekibi (Ücretli Soru Çözdürme Merkezi) &  İstanbul Şubesi & İstanbul’daki Üniversiteler ” içeriğimizde İstanbul şehri, İstanbul’ da bulunan üniversiteler İstanbul şehrinde eğitim faaliyetlerine devam ettiğimiz anlaşmalı olduğumuz üniversiteler, danışmanlık desteği sağladığımız alanlar branşlar, akademik dereceler ve sunduğumuz hizmet skalasında yer alan uygulamalar üzerine  pek çok bilgilendirmelerde bulunduk.

Bu yazımızda da İstanbul da okumak isteyen, hatta kafasında bazı tercihleri yapmış olan ya da kararsızlıklar içinde yüzen öğrenciler için  kısa bir Boğaziçi Üniversitesi turu yapalım dedik; Şimdi bu yazımızda da sizlere neden Boğaziçi Üniversitesi’ni tercih edebileceğinizi, Boğaziçi Üniversitesi’nin size sunduğu imkanları, uluslararası değişim programlarını ve Ödevcim ORG Ekibi (Ücretli Soru Çözdürme Merkezi) olarak bizlerin sizlere sunduğu uygulamalar hakkında biraz bilgilendirme verelim…

Hepsi ve daha fazlası için içeriğimizin diğer yazılarını da okuyarak bilgilenebilirsiniz…

Neden Boğaziçi Üniversitesi ?

  1. Boğaziçi Üniversitesi, kadrosu bakımından incelendiğinde; doktora derecelerini ABD’ den almış, Türkiye’nin ve Avrupa’nın önde gelen üniversitelerinden önemli başarılara imza atmış donanımlı eğitimcilere sahiptir.
  2. 1863’ten bu yana sahip oluğu deneyimi, donanımı ve birikimi ile de Türkiye’nin en köklü eğitim sistemine ve İngilizce öğretim geleneğini yaşatmaktadır.
  3. Boğaziçi Üniversitesi bünyesinde eğitim alan tüm öğrencilerine hem takım çalışmaları konusunda fırsat oluştururken hem de bireysel başarılara imza atabilmeleri için önemli fırsatlar sunmaktadır. Ayrıca en önemli kazanımlarından biri olarak üniversite sonrası kariyerleri için önemli avantaj olan iletişim kurma becerilerini de edinmenizi sağlar.
  4. Diplomanızda yazacak olan Boğaziçi Üniversitesi mezunu ibaresi bile size üniversiteden sonraki iş yaşantınızda önemli bir camiaya ait olduğunuzu hissettirecektir. 
  5. Bunca yıldır sergilemiş olduğu başarıları ile akademik ve idari yetkinliği Avrupa Üniversiteler Birliği (EUA) tarafından onaylanmıştır ayrıca 2013 – 2017 döneminde Avrupa Üniversiteler Birliği Yönetim Kurulu üyesi olarak seçilmiştir.
  6. Boğaziçi Üniversitesi Mühendislik Fakültesi’nde sunmuş olduğu kaliteli eğitim şartları ile ABD’ de bulunan Accreditation Board for Engineering and Technology (ABET) ‘ den Türkiye’deki tüm bölümleri onaylanmış olan  ilk mühendislik fakültesi olarak önemli bir başarıya imza atmıştır.
  7. Boğaziçi Üniversitesi, Times Higher Education (THE) ve Thomson Reuters’ın yaptığı araştırmalar neticesinde dünya üniversiteler sıralaması içinde sergilediği eğitim, bilimsel yayın, araştırma ve uluslararası yayın başarıları ile dünyanın en iyi ilk 200 üniversitesi arasına girmeye hak kazanmış Türkiye’deki tek üniversitedir. 

Boğaziçi Üniversitesi İmkanları

Ülkemizde ve dünya çapında en başarılı üniversiteler arasında yer alan Boğaziçi Üniversitesi, siz kıymetli öğrencilerine ve öğrenci adaylarına oldukça kapsamlı imkanlar ve avantajlı şartlar sunmaktadır. Özellikle yurt ve burs imkanları bakımından incelendiğinde sayısız imkan ve avantaj sunmaktadır. Toplamda 6 kampüsü bulunan Boğaziçi Üniversitesi’ nin ana kampüsünde kendi yurtları mevcuttur. Oldukça kalabalık olan öğrenci sayısından dolayı bu yurtların kontenjanı yeterli olmasa da İstanbul dışından gelen öğrencilerin çoğunluğu bu yurtlarda kalmaktadırlar. Yurtların tamamı elbette  tek tip değil, öğrencilerin ekonomik durumlarına, standartlarına ve istedikleri koşullara göre daire tipi ya da oda tipi olmak üzere faklı çeşitleri mevcuttur. Aynı zamanda öğrencilerine oldukça fazla burs imkanı sunan üniversitelerin başında gelen bir isim de elbette Boğaziçi Üniversitesi’dir. Bünyesinde eğitim alan tüm öğrencilerine yurt, yemek, kitap bursu ya da nakdi çeşitli burs imkanları sunmaktadır. Okulun birden fazla yemekhanesi bulunmaktadır ve bu yemekhanelerde 3 öğünde de yemek imkanı sunulmaktadır. Dışarda pek çok restorana ve kafeye göre oldukça ekonomik olan bu seçenek değerlendirilmeli… Ayrıca oldukça farklı zevklere, farklı kültürlere ve hobilere hitap eden kalabalık öğrenci nüfusu için sene içinde aktif işler yapan çeşitli kulüpleri de mevcuttur. 

Boğaziçi Üniversitesi Teknoparkı

Son 12 yıldır aktif faaliyetler yürüten ve pek çok Ar-Ge çalışmasının yürütüldüğü Bugün Boğaziçi Üniversitesi Teknoparkında oldukça güncel çalışmalar ile bilimsel bilgi ve teknoloji üretmek amacıyla 30’a yakın şirket yer almaktadır.

Boğaziçi Üniversitesi Teknoparkı ile iş birliği içinde olan şirketleri incelediğimizde komünikasyondan deprem araştırmalarına, tasarımdan yazılıma, enerjiden tıbbi araştırmalara kadar pek çok değişik sektörde çalışmalarının olduğu görülmektedir.

Çeşitli disiplinlerde görev alan akademisyenler öğrencilerine de çeşitli çalışma ve araştırma imkanları sunarak onlara da bir net-work ağı oluşturma imkanı sunarlar.

Boğaziçi Teknopark’ta yapılan projelerin arkasında yer alan destekleyici güce gelecek olursak elbette ilk adım üniversitenin kendi bünyesinde bulunan zengin kütüphanesidir, sonrasında ise geniş laboratuvar olanakları ve yurtdışı bağlantıları önemli bir destek unsuru olarak görülebilir.

Uluslararası Değişim Olanakları

Boğaziçi Üniversitesi  her yıl yaklaşık  600 kadar farklı ülkelerden gelen değişim öğrencilerini ağırlamaktadır. Bunların  yanı sıra Boğaziçi Üniversitesi’nde eğitimine devam eden ve diploma almak için bekleyen 300′ den fazla uluslararası öğrenci bulunmaktadır. Her yıl Avrupa, Amerika, Avustralya ve Uzakdoğu’daki birçok üniversite ile iş birliği yürüten Boğaziçi Üniversitesi öğrencilerine, eğitimlerinin bir dönemini yurt dışında geçirme imkanı sunmaktadır. 2012 yılından bu yana çoğunluğu Kuzey Amerika’da olmak üzere dünyanın 35 ülkesine değişim programı öğrencilerini göndermektedir ve bu sayı her yıl giderek artmaktadır.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir